Kuruma hastalığı acil yardım!!!!

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan emre6441
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

emre6441

iyikus.com Üyesi
Merhaba,konuyu detaylı biçimde sizlerle paylaşmak istiyorum.

Muhabbet kuşum yaklaşık 2 yaşında. 4-5 gün kadar halsizlik, sürekli uyku hali ve kaşıntı gözlemledim. Rahatsızlandığı şüphesiyle dün veterinere götürdüm. Veteriner önce eline aldı çok zayıf olduğunu, göğsünün sivrildiğini röntgen çekeceğini söyledi ardından da KURUMA HASTALIĞI teşhisi koydu.Akciğer çevresinde mantar gözlemledik dedi. Bir damla şişesine VİTAMİN+AMİNO karışımı, bir şişeye saydam renkte bir ilaç, bir şişeyede sarı renkli bir ilaç koydu ve ağız yoluyla ya da suyuna ne kadar damlatmam gerektiğini söyledi. Eğer ağız yoluyla damlatırsam daha kısa sürede sonuç alabileceğimizi iletti. Ancak benim kuş ele gelmeyi hiç sevmediği, sürekli hür dolaştığı için ağız yoluyla veremedim iki gündür suyuna takviye yapıyorum. Bir de yeminin üstüne biraz TRICHO DAZOLE 40 serpmemi söyledi. İştah normal seviyede dışkı da normal. 2. evresinde olduğumuzu söyledi haftaya kontrole gel dedi. Bir de kafesin içindeki tüm eşyaları sirkeli suyla yıkamamı söyledi. Yıkarken aynasını plastik kısımdan ayırdım ve meğer altlarına bit gibi minik kırmızı renkli böceklerin doluştuğunu gördüm. Acaba bu hastalığı tetikleyen aynasına türeyen böcekler mi? Sizlerden yardım istiyorum. Dışkı fotoğrafları ve kuşun şimdiki durumu ektedir. Bu illeti nasıl yenebilirim? ACİL YARDIM İSTİYORUM!!!!