Kuş Bakım Programı

KanaryalıVeMutlu

Forum Sakini
Not : Bakım Programını kağıda yazmayı unutma. Bakım Programı üzerinde değiştirme yapabilirsin.

Tavsiye Alınır.

Pazartesi :
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle(ziyan olmaması için kuşunuzun yiyeceği kaşık kadar yem koyun) (Yıkama gerekmez), Dışarı Çıkarmak

Salı:
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle, Meyveler (Soğuk suyla yıkandıktan sonra peçeteyle kurulanmalıdır. Kafes teline koyulabilir), Dışarı Çıkarmak

Çarşamba :
Temiz Su(Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle, Kafes Taban Temizliği (Sıcak Suyla), Dışarı Çıkarmak

Perşembe :
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle, Sebze (Soğuk suyla yıkandıktan sonra peçeteyle kurulanmalıdır. Kafes tabanına düşen sebzeler kaldırılmalıdır), Dışarı Çıkarmak

Cuma :
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle, Dışarı Çıkarmak

Cumartesi :
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle, Dışarı Çıkarmak

Pazar :
Temiz Su (Kab Sıcak suyla yıkanmalı), Yeni Yem ekle (Yem Kabını sıcak suyla yıka) , (Tekrar Sebze)Sebzeli Yumurta maması , Kafes Taban , İki haftada bir elma sirkeli sulu bezle kafes telleri ve tünekler temizlenir, Kuş kumuda iki haftada bir değiştirilir. Kuş kumu Kabıda sıcak suyla yıkanır Orta sıcaklıkta banyo(Banyo kafese su gelmemesi için dışarda verilmeli , Dışarı Çıkarmak

Not: Islatma temizleme işlemerinin hepsinde peçeteyle kurulama yapılmalıdır.

Bozulmaması için nasıl yem nasıl saklanır :
Bayatlamış Yem Nasıl Anlaşılır?

Son düzenleme:
Yetkili arkadaşlar konuda düzenleme yapabilirsiniz hataları düzeltebilirsinz

bakım programını sitenin girişine reklam gibi koysak hep orda dursa hiç eskimese insanların akılına gelemiyebiliyor. nasıl fikir?

@VBZE433 @neanderthalensis @Recai

Son düzenleme:
bakım programını sitenin girişine reklam gibi koysak hep orda dursa hiç eskimese insanların akılına gelemiyebiliyor. nasıl fikir?

Güzel ama bence eksiklikler var. Benim de kendi programım var. Kanaryalar nasıl bilmiyorum ancak probiyotik, vitamin? İkisi de yok, dal darı yok. Eksikler var onun dışında iyi.

Eline sağlık Süleymancığım. Kuştan kuşa değişebilecek niteliktedir bu tür programlar. Bu sebeple sabit bir program olamayabiliyor... Arama kısmına "program" yazarsan benzer örnek konu ya da önerilere denk gelebilirsin...

Eline sağlık Süleymancığım. Kuştan kuşa değişebilecek niteliktedir bu tür programlar. Bu sebeple sabit bir program olamayabiliyor... Arama kısmına "program" yazarsan benzer örnek konu ya da önerilere denk gelebilirsin...
bu konu akıllarına gelemeyebilir ne kadar erken o kadar iyi amaç ilham vermek bu konuyu araştrmayı unutabilirler reklam gibi herkesin gözünün önünde olsa bence zararı olmaz benim program çok detaylı sadece probiyotik vitamin daldarı onlarıda size bırakıyorum amaç fikir vermek eksikleri size bırakıyorum beraber güzel bir hediye yapalım Teşşekür ederim bu iş sadece sizin yardımlarınızla biter bittiği vakit daha çok teşşekür alırız

Son düzenleme:
Programın ilk eksisi, kanaryaların düzenli uçurulması yönünde. Buna karşı değilim ancak kanaryalar için uygun ekstra önlemler almalısınız. Bir insana ya da diğer kuş türlerine göre saniyede çok fazla kalpleri atar. Eğer çok zorlanır ya da strese sokulurlarsa ani ölümler gerçekleşebilir. Salma kafesler çok daha uygun olacaktır uçuş eğitimleri için.