Kuş bakımı için genel vitamin takviyeleri.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Enes153
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Enes153

Forum Sakini
Sizce genel kuş bakımı için olmazsa olmaz vitamin takviyeleri nelerdir?Ben başlayayım bence entrobac,gervit w ikisini de sürekli elimde bulundururum.Bunun dışında bt amin forte mutavit gibi genel tüy sağlığı için olan vitaminler ve karaciğer sağlığı için sedochol var elimde.Benin için yeterli oluyor şu anlık genel sağlık için siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?Neler kullanıyorsunuz

Ben biraz diğer taraftan bakıyorum. Ne kadar mama tüketiyorlar, sebze yemeleri nasıl? Stres ve dışkı bozulmaları çok oluyor mu?
Buna göre programı değiştirdiğim dönemler oluyor. Mutlaka kullandığım ürünler multivitamin (nekton-s, quiko ve gervit arası değişimli gidiyorum, hangisi varsa), tollyamin forte, quiko med ve ara ara d vitamini kullanıyorum.
Bir çok vitamin katkısını mamaya kullanmayı tercih ediyorum bu arada. Şu sıralar probiyotik yerine bira mayası veriyorum. Himalaya tuz kayası da mutlaka kullanıyorum kafeste.

Mama tüketimi iyi ise fazla katkı gerekli değil. Bir süre olmasa da olur ancak beslenmesi kuvvetliyse. Sizde ki ürünlerde yeterli bence