Kuş Cildi ve Tüy Kalitesi için Bitki Çayları

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,353
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Kuş Cildi ve Tüy Kalitesi için Bitki Çayları
Kuşlarımızın çoğunun, sıcaklık ve nem bakımından doğal, vahşi yaşam alanlarından çok daha fazla değişen ortamlarda yaşadıkları bir sır değildir. Ayrıca kuşlarımızın bazılarının kendilerini farklı şekillerde gösteren duygusal konularla ilgilenmesi beklediğimiz bir durumdur. Bu nedenle derinin ve tüyün durumu, bir şeylerin yanlış olabileceği konusundaki ilk ipucumuzdur. Sadece vücut için iyi değil aynı zamanda zihni sakinleştiren bir çay karışımı da sunmaya çalışacağım.
3536
Papatya çayı kuşlarınız için gönül rahatlığıyla kullanılabilen favorilerimizden biridir. Çiçeğin kendisi bu çayı demlemek için kullanılır ve çoğumuzun bildiği gibi sindirim rahatsızlıklarını gidermek ve sinirleri yatıştırmak için çok etkilidir. Ayrıca antibiyotik özelliklere sahiptir ve kas spazmlarını hafifletir. Bunu, doğal bir yatıştırıcı görevi gördüğü ve uykusuzluk, endişe ve stresin giderilmesine yardımcı olduğu için gece korkuları olan ve stresli kuş eğilimi gösteren kuşlarla kullanırız. Ayrıca tüylerini koparıp çiğneyen kuşlara yardım ettiğini de gördük. Birde Lavanta bu role yardımcı oluyor. Ek olarak papatya içine az oranda ilave ederseniz sevecekleri bir aroma elde etmiş olursunuz. Demlenen çayı soğuttuktan sonra 3/1 oranında temiz suyuna ekleyerek sunmalısınız.
3535
Calendula , yararları iyi bilinen başka bir favori. Aslında papatya ailesindeki bir çiçektir ve oldukça fazla miktarda beta-karoten içerir. Anti-enflamatuar ve anti-bakteriyel bir madde olarak kullanılmıştır ve cilt için mükemmeldir. Evimizde, inanılmaz sonuçları olan güneş yanığı için kendimiz kullanıyoruz. Aynı zamanda vücudu detoksifiye etmeye yardımcı olur ve ülserler gibi sindirim sorunlarının oluşumunu sınırlamaya yardımcı olur.
3534
Kırmızı yonca , cilt tahrişlerine ve hızlı iyileşmeye karşı güçlü olabileceğinden, bu karışıma bir başka mükemmeldir. Anti-enflamatuar olarak işlev gördüğü bilinmektedir ve bunların kuş tüyü toplayıcıları için faydalı kılan enfeksiyonların tedavisine yardımcı olmak için kullanılır. Kırmızı yonca kan inceltici özelliklere sahip olan kumarin içerir, bu nedenle daha az miktarlarda kullanılması önerilir. Tüy yumuşatma ile mücadele eden bazı kuş sahipleri, bu karışımı hem suda hemde ciltlerine direk temas etmesi için sprey şişelerine doldurup kuşlara sıkabilirsiniz. Banyo suyuna da eklenebilir.
 

Mzafa

iyikus.com Üyesi
Katılım
26 Nis 2019
Mesajlar
41
Puanları
23
Yaş
30
Konum
Denizli
Selamlar,
Yukarıda yazmış olduklarınız içme suyuna eklenebilir şeyler, bunun haricinde sirkeden hariç spreyin içine ne koyulabilir tüy kalitesi için?
 

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,353
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Selamlar,
Yukarıda yazmış olduklarınız içme suyuna eklenebilir şeyler, bunun haricinde sirkeden hariç spreyin içine ne koyulabilir tüy kalitesi için?
Normal şartlarda sağlıklı kuş kendi tüylerine bakar ve bakımlı görünür. Bunun haricinde ek takviyeler yapılarak ufak destekler atabilir.
Örneğin B vitamini düzenli periyotlarla verildiğinde sağlıklı ve dayanıklı tüyler oluşacaktır. Dış müdahalelerde ise sadece su ve banyo ile yeterliyken sirke ile parlaklık elde edebiliyorsunuz. Başka ürünlerde satılıyor duş suyu gibi ama bence para tuzağı. Başka doğal bir ürün aklıma gelmiyor şuan.
 
Üst