Kuş Ekmeği Yapımı

GüzelKuş

Veteran
Kuşumuza sürekli aynı besini vermek istemeyiz bazen ve değişik bir şey verelim deriz. Sitede bulunan ekmek yararlı mı zararlı mı ile ilgili bir konum vardı aslında ona ek yapacaktım ama vazgeçmiştim. Şimdi vereyim dedim.

Kuş ekmeği yapımı:

2-6 kavanoz tatlı olan bebek yiyeceği.
2 kavanoz tropikal meyveli bebek yiyeceği.
1-2 fincan elle besleme maması veya kuru yem. ( Tavsiyem ikisinide katın.)
3 yumurta 1'inin kabukları da dahil.

Hepsini karıştırın ve 400 derece fırın da 15 dakika pişirin. Pişirme kağıdı kullanmayın (zararlı) ,çok fazla yağ sürmeden tepsi de pişirin.

Bu tariften 12 kalıp ekmek çıkıyor. Ölçüleri kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Bur tarifte ki ölçüler alıntıdır. Besin tavsiyeleri ise bana aittir. Ölçülerden emin olamadığım için tavsiye olarak aldım

Kendime göre yaptığım ölçüler;

4 kavanoz tatlı olan bebek yiyeceği.
1 kavanoz tropikal meyveli bebek yiyeceği.
1 fincan elle besleme maması veya kuru yem. ( Tavsiyem ikisinide katın.)
2 yumurta 1'inin kabukları da dahil.

Hepsini karıştırın ve 400 derece fırın da 15 dakika pişirin. Pişirme kağıdı kullanmayın (zararlı) ,çok fazla yağ sürmeden tepsi de pişirin.

Bu tariften yaklaşık 2-4 kalıp ekmek çıkıyor. İlk tariftekinden tek farkı ölçülerini göz kararı benim ayarlamamamdır.

Bebek yiyeceği derken neyi kastettiniz? Bebek yiyeceklerinin kuşlar için sağlıklı olmadığının düşüncesindeyim.

Şimal bebek mamaları kuşlar için çok sağlıklı değil. Laktoz var bir çoğunda. Meyve pürelerinde yok sanırım ama, onun yerinede neden normal meyve kullanmayalım dimi ama? :)

Şimal bebek mamaları kuşlar için çok sağlıklı değil. Laktoz var bir çoğunda. Meyve pürelerinde yok sanırım ama, onun yerinede neden normal meyve kullanmayalım dimi ama? :)
Meyve püresi aklıma geldi ama denemediğim için yazmadım. Hani o yüzden aynı katılığı ıvırı zıvırı verir mi bilmiyorum.

Hmm, bebek maması gibi sanırsam. Onun çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum. Bence kurutulmuş meyvelerden bir ekmek yapmak çok daha faydalı ve sağlıklı olacaktır :)
Yani evet ama ara sıra farklı tat için yazdım zaten. Yoksa evet yararlı değil. Ben aynı katılığı sağlayacak besin bulursam iletirim.