Kuş ilk geldiğinde yaptığım hatalar yüzünden güvenini tamamen kaybeder miyim

ExcaliBOR

Forum Sakini
Merhaba.Kuşu yeni aldım 3 gün falan oldu.Ama onu sevmeyi çok istediğimden sanırım kafesine dokundum kafesin içinden tünek uzattım elimi soktum vs vs.Böyle yaparsanız güveninizi kaybeder diyorlar ilk zamanlarda.Güvenini hala kazanabilir miyim yoksa bir kere kaybedilince artık imkansız mı.Ele allıştırma ile ilgili yazılar okuyup bilgilendim artık farklı yaklaşıcam ama şansım var mı bilmek istedim.

Kuşun karakterine göre farklılık gösterebilir güvenini kazanabilirsiniz bana göre bende zaten ilk aldığımda öyle şeyler yaptım kuşu saldım falan
ama kuşu 1 hafta salmamak gerekiyor ama şimdi alıştı 2. kuşumuda aldım elimden yem yiyolar :) kuşunuza oyuncak alırsanız onu sevindirebilirsiniz :) ama ayna takmayın önerilmiyor. kuşunuzu sevindirin onla konuşun oyuncak alın

Oyla 0
Merhaba.Kuşu yeni aldım 3 gün falan oldu.Ama onu sevmeyi çok istediğimden sanırım kafesine dokundum kafesin içinden tünek uzattım elimi soktum vs vs.Böyle yaparsanız güveninizi kaybeder diyorlar ilk zamanlarda.Güvenini hala kazanabilir miyim yoksa bir kere kaybedilince artık imkansız mı.Ele allıştırma ile ilgili yazılar okuyup bilgilendim artık farklı yaklaşıcam ama şansım var mı bilmek istedim.
Tabi ki şansın var. Kuşlar çok kin tutan canlılar değildirler. Sen ona bilinçli şekilde yaklaş, o sana güvenmeye başlayacaktır. Kuşun geleli zaten 3 gün olmuş. O sana henüz güvenmiyordur zaten. Sen ona kibarca yaklaş, söylenen hareketleri yap o sana güvenir.

Oyla 0