Kuş ölücek gibi acil

Kullanıcı Değerlendirmesi
4.00 Oylama

Mooncakecloud

iyikus.com Üyesi
Merhaba kuşum bugün cok halsiz ve üstümde uyuyor resmen hareket etmiyor bir an bağırdı ve ayagını kapadı canı yanıyor gibi suanda da annemin üstünde uyuyor ilk kez kafesten cıkardık ama cok halsiz bir şey olmuş gibi lütfen hemen yardımcı olur musunuz? Ölücek gibi çok korkuyorum tüylerini temizliyor ve sıcak yerlere giriyorEkli dosyayı görüntüle 2341

Son düzenleme:
Merhaba, geçmiş olsun bu durum pek iyiye işaret değil. Ağızdan var ise B ve probiyotik takviyesi yapın öncelikle. 1 damla yeterli olacaktır. Biraz kendine gelmesine yardımcı olur. Birde geç olmadan veterinere kontrole gitmenizi öneririm. Dediğiniz belirtiler kritik seviyede olduğunu gösteriyor. Bu süreçte üşümemesi için çabalamalısınız.

Oyla 0
Üşütmüş gibi sanki sıcak tutmalısınız.Doğanay arkadaşın dediği gibi de ilaç için veterinere başvurmalısınız.Ancak bu bir anda gelişen bir hastalık gibi durmuyor dikkat edilmemiş ve ilerlemiş gibi.

Oyla 0
Üşütmüş gibi sanki sıcak tutmalısınız.Doğanay arkadaşın dediği gibi de ilaç için veterinere başvurmalısınız.Ancak bu bir anda gelişen bir hastalık gibi durmuyor dikkat edilmemiş ve ilerlemiş gibi.
Sürekli gözetimim altındaydı cok ilgilenmiştim. Sıcak tutuyorum kucagımda uyuyor ısıtıyorum hep. Zorla portakal yedirdim suyuna limon damlattım yarın da ilaç alacağım umarım iyileşir.

Oyla 0
Umarım sağlığına tez zamanda kavuşur. Limonu direk ağızdan değil de suluğuna 3-4 damla önerebilirim. Ağızdan uygulanması doğru değil. Yem yeme durumu nasıl. Aç ise bitkin düşüyor olabilir

Oyla 0
Anladım.Kafesine sıcak su koyabilirsiniz geceleri.Tabi yanmaması için önlemleri aldıktan sonra.Kafesin üzetini de örtebilirsiniz.

Oyla 0
Bence buna gerek yok. Kalorifer yanına yaklaştırılsa yeterli olur. Çok sıcak da iyi değil
Arkadaşlar kuş biraz toparlandı hala sıcak yer arıyor istiyor sürekli birşeyler kemiriyor üstüme koyduğumda tisortumu kemiriyor. Eczaneden de toz probiyotik aldım. Kucağımda uyuyabiliyor hala ama evde de uçuyor yem yiyip su içiyor. Ben bu toz probiyotiği suyuna ne kadar miktarda kullanayım? Eczaneden olduğu için zarar vermez değil mi, yoksa veteriner ve pet shoplardan mı alayım

Son düzenleme:
Oyla 0
çay kaşığının ucuyla, mercimek tanesinden biraz daha fazla koymanız yeterli olur. Suyu 8 saatte bir tazeleyin. probiyotik amaçları aynı. Bu nedenle zararı olmayacaktır.

Oyla 0