Kuşa yulaf zararlı mı?

kuşçuklar

iyikus.com Üyesi
Kuşa yulaf zararlı mı?Ben biraz yedirirsem birşey olmaz ama fazlası yağlanma yapar diyorlar bu bilgi doğru mu?

Yulaf tohumu verilebilir. Haftada 1 veya 2 defa 1 çay kaşığı verin. Fazlası tüye sokar. Tüyde olan kuşa yulaf iyi gelir. Yulaf tohumu olmasina dikkat et ezmesini verme.

Oyla 0
Tüye sokmak demek, kuşun dolaylı olarak tüy dökümüne girmesi demektir.

Sağlıklı kuşlar her mevsim geçidinde tüy dökümüne girer. Bazı eski tüyler dökülür, yeni tüyler çıkarır. Fakat bazen de strese bağlı, fazla yulaf tüketmekten dolayı gibi nedenlerle de girebilirler. Bu şekilde tüy dökümüne girmeleri iyi değildir. Bu yüzden de kuşunuza yulaf verirken dengeli bir biçimde verin.

Oyla 0
Yulaf zararlı değil ancak hem tüye sokabildiğinden hem de yağlanma yapabileceğinden az verilmesi uygundur. Birde kış ayları çok tercih edilmiyor serinleten bir tohum olduğu düşüncesiyle ama ben buna katılmıyorum.

Oyla 0
Yulaf zararlı değil ancak hem tüye sokabildiğinden hem de yağlanma yapabileceğinden az verilmesi uygundur. Birde kış ayları çok tercih edilmiyor serinleten bir tohum olduğu düşüncesiyle ama ben buna katılmıyorum.
Neden hocam? Yulafın kuşlar için serinletici bir etkiye sahip olduğunu duymuştum. Neden bu görüşe katılmıyorsunuz?

Oyla 0
Nereden çıktığını bilmiyorum. Neye göre öyle dediler en ufak bir bilgi bulamadım

Oyla 0