Kuşlar için hangi kum daha iyidir?

Emiryağız

Forum Sakini
Merhaba kuş kumunun kuşlar için önemi,hangi kuş kumu daha iyidir? İçerisinde neler olmalıdır, olmasa da olurmu ? Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar bana ve benim gibi merak eden arkadaşlara yardımcı olur musunuz?Elimde iki çeşit kuş kumu var ideali nasıl olmalıdır ? Ne kadar kullanılmalı ? Her zaman kafeste bulundurulmalı mı? Biraz fazla soru oldu ama şimdiden teşekkür ederim.16120187666723212707867738896993.jpg

Alttaki grit kum daha uygun kullanım için. Genellikle karışımlar standart olduğu için tek tek bir özellik aramaya gerek kalmıyor. Daima kafeste bulunması gerekir lakin bazı durumlarda inanılmaz aşırı tüketim yapan kuşların önünden kısa süreliğine almak gerekir. Bu bir nevi bir problemin işaretidir. Gözlem altına almalısınız kuşun sağlık durumunu.

Oyla 0
Alttaki grit kum daha uygun kullanım için. Genellikle karışımlar standart olduğu için tek tek bir özellik aramaya gerek kalmıyor. Daima kafeste bulunması gerekir lakin bazı durumlarda inanılmaz aşırı tüketim yapan kuşların önünden kısa süreliğine almak gerekir. Bu bir nevi bir problemin işaretidir. Gözlem altına almalısınız kuşun sağlık durumunu.
Çok sağolun bu sayfa gerçekten çok faydalı iyiki aranıza katıldım

Oyla 0
çok teşekkürler gurubunuza yeni katıldım. hemen alıyorum grit kumunu iki adet sultan papağanım var yeni aldım dişi erkek ne kadar koymam gerekiyor bir miktarı var mı ya da yemlerine mi karıştırayım ayrı bir yere mi koymam gerek.

Oyla 0
Eğer illaki marka öğrenmek isterseniz Witte Molen grit kum, Versele Laga Grit kum, Beaks Grit kum ve Rotipet Grit kum alıp rahatlıkla kullanabileceğiniz markalar. Ben şahsen witte molen kullanıyorum. İçerisindeki kömür oranı çok hoşuma gidiyor, kuşlar açısından iyi olduğu için.
Anasonlu grit kumlar da oluyor ve bu durumda kuşlar kumu fazla tüketebiliyor. Öyle olduğunda kumu önlerinden bir süre sonra almanız gerekiyor. Az porsiyonlarda kum koymak da iyi olur.

Oyla 0
Konu açılmışken grit kumda hangisini önerirsiniz? Ben şimdi baktımda benimki kristalle grit karışıkmış.
Eğer illaki marka öğrenmek isterseniz Witte Molen grit kum, Versele Laga Grit kum, Beaks Grit kum ve Rotipet Grit kum alıp rahatlıkla kullanabileceğiniz markalar. Ben şahsen witte molen kullanıyorum. İçerisindeki kömür oranı çok hoşuma gidiyor, kuşlar açısından iyi olduğu için.
Anasonlu grit kumlar da oluyor ve bu durumda kuşlar kumu fazla tüketebiliyor. Öyle olduğunda kumu önlerinden bir süre sonra almanız gerekiyor. Az porsiyonlarda kum koymak da iyi olur.
(y)

Oyla 0
Oyla 0
Doğada ki kuşlar sindirim için büyük parçalı taneler tüketirler. Öyle yaradılmışlardır ki gerekli parçaları öğütebilecek donanıma sahiptirler.

Oyla 0