Kuşlar için Kolloidal Gümüş

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi

Kuşlar için Kolloidal Gümüş​

Kolloidal Gümüş Nedir?​

Kolloidal gümüş, içilebilen bir madendir ve saf doğal takviyedir. Tıbbi ürünlerde kullanılan değerli bir üründür. Bakteri, maya, virüs veya mantar gibi patojenlerve savaşır aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Bir antibiyotik gibi çalışır. Kolloidal gümüşün bilinen hiçbir yan etkisi yoktur ancak dozaj sorunu her üründe olduğu gibi bunda da önemlidir. Fazlası toksiktir. Bu ürünün diğer önemli bir yanı ise antibiyotiklere karşı oluşan direnç, bu üründe gözlemlenmediği belirlenmiş. Kolloidal Gümüşün 600'den fazla farklı hastalığa neden olan patojende etkili olduğu söyleniyor ancak bu alanda bir uzmanlığım olmadığından bir yorum yapamıyorum.

Kuşlarda ise biraz daha suyu steril, saf hale getirmek için kullanılıyor. Suyun olumsuz etkilerine karşı koruyucu olarak bu ürünü ilave ediyorlar ve düzenli kullanıyorlar. Özellikle e-coli ve yakın bakterilerin oluşumunu engellediği gözlemlenmiş. Yeşil balçık dışkı oluşumunu da önlediği görülmüş.
Üreme yönünde de olumlu katkılarını raporlamış kullanıcılar.

Bu ürününde en bilinen üç türü var:
İYONİK GÜMÜŞ,
0.gif
(HAFİF) GÜMÜŞ PROTEİN
0.gif
, (GERÇEK) KOLOİDAL GÜMÜŞ

İyonik gümüş sıvılar, temiz suya benzer ama hafif sarı renk tonu vardır. Gümüş yüzdesi düşük olduğundan gerçek koloidal gümüş gibi etkili değil. Yan etkisi kuşlar için yine yok.
Hafif Gümüş protein ise bizler için zararlı olduğundan doğrudan geçiyorum.
GERÇEK KOLOİDAL GÜMÜŞ, Kolloidal parçacıklar en küçük boyuttadır. Gerçek bir kolloidal gümüş çözeltisi gümüş içerir ( Nanopartiküller (= kolloidal ). Kolloidal parçacıklar da suda yüzer veya batar . Gümüş nanoparçacıklar iyonik gümüş veya gümüş protein ürünlerinde bulunur. Ne yazık ki ev ortamında yapılabilecek bir ürün değildir ve bu isimle satılan çoğu üründe aslında iyonik gümüş sıvılardır. Gerçek koloidaller şeffaf görünüm yerine ışığı geçirme oranı düşük olması ve diğer nedenlerden koyu bir renkte olması gerekir. Özel yan etkiler bilinmemektedir. Ayrıca argyria sorunları bu ürün için gözlemlenmemiştir.

Şimdilik kullanmadığımdan öneremem ancak bir başlık olarak forum sitemizde kalsın. Düşüncelerinizi belirtmeyi unutmayınız

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
Bu madeni ilk kez duydum. Daha önce hiç kullanan yada öneren birini görmediğim için bilmiyordum. Çok ilginç geldi bana, gerçekten de antibiyotik gibi çalışıyorsa, bağışıklık sistemini güçlendirip çoğu hastalığı önlüyorsa çok güzel ve etkili bir ürün olarak gözüküyor ama gerçekten saf olanının bulunması çok zor olur gibime geliyor ve bu yüzden riske girmeye hiç gerek yok bence. Fakat gerçekten bu madenin saf halini bulursam denemek isterdim :)

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Detoks veya diyet türü uygulamalar yapanlar çok tercih ediyormuş. Fiyatı biraz pahalı buldum internette

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Daha önce duymuştum sanırım bunu. Kıbrıslı bir güvercinci denemişti diye hatırlıyorum.. Müsait zamanda tekrar araştırıcam... Ama fazla bir beklentim yok benim :)