Kuşlar kışın üşür mü

Oda sıcaklığına bağlı bir durum. Oda sıcaklığını 17,18 derecenin altına düşürmemeye özen gösterin.

Oyla 0
Düşmuş olsa kafesin üzerine örtü örtsem olur mu
Merhaba. Mesela kaça düşse. 10 dereceye kadar sorun olmaz. 10 dereceden sonra temkinli davranmak lazım. Örtmenize gerek yok ama biraz aspur, kenevir, japon darısı gibi nispeten ya daha proteinli daha yağlı Tohumları karışımınızda artırmanızda fayda var. Bu arada ani ısı değişimlerinden pencere açıp kapamalardan korumanızı söylememe gerek yok sanırım. :) sağlıkla

Oyla 0
Merhaba, konularınızı yanlış yere açıyorsunuz. Soru sorulacaksa eğer sorun cevaplayalım kategorisine açılmalıdır.
Sorunuza gelecek olursak kolay kolay üşümezler ama sıcak iklim kuşları olduğundan ideal ısı ve nem istekleri vardır. 10 derece altı kuşları zorlar.

Oyla 0
Düşmuş olsa kafesin üzerine örtü örtsem olur mu
Bence örtü yerine kafesin etrafına streç film geçirilebilir bu sayede kafesin içindeki ısı dışarı dışardaki ısı içeri girmez. Bununla alakalı YouTube da da videolar var onlara da bakabilirsiniz

Oyla 0
Ben streç film önermiyorum maalesef. Yoğun elektriklenme oluyor, tüy topluyor ve anlık çarpmallar olabiliyor. Bu da kuşun ani ölümüne sebep olabilir. Çok çok önce yabancı bir kaynakta okumuştum. Birde kemirilmesi sağlıklı değil

Oyla 0
Ben streç film önermiyorum maalesef. Yoğun elektriklenme oluyor, tüy topluyor ve anlık çarpmallar olabiliyor. Bu da kuşun ani ölümüne sebep olabilir. Çok çok önce yabancı bir kaynakta okumuştum. Birde kemirilmesi sağlıklı değil
Yaaa bak ben bunu bilmiyordum bir videoda kışın kuşların üşümemesi için kafesi streç filmle kapatıyorlardı bende sağlıklı olduğunu düşündüğüm için önermek istedim ama böyle zararlarının olduğunu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu .teşekkürler

Oyla 0
Streç film eğer çözüm yoksa kullanılabilir elbette ama her kafes çevresi kapatıcı ürünler için benzer tehlikeler var. Örneğin tülde ayak takılabilir. Bence en sağlıklı kafese tam yapışmayan bir kartonkutu kullanmak. Ona göre kesimi yapılması gerek. Veya kırtasiyelerden şeffaf bir miktar kalın asetat türevi malzeme alıp, birbirleriyle birleştirilebilir. Bu sayede ışığı engellenmemiş olur.

Oyla 0