Kuslarimin cinsiyeti nedir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ixs54
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Fotoğrafların bir miktar kalitesi düşük. Bu şekilde tepeye bakarken değil de hafif eğik bir çekimle daha sağlıklı anlaşılır (birazda daha yakın). 2 ve 3 dişi gibi.

1 ve 2 numara hareketli cana yakın 3 korkak ve cana yakın değil:) anlaşılırsa burdan anlasilir dicemde:) hocalarım bu 3 u büyürken anne baba 5 yumurta daha yaptı onlarda büyüyor korkum o 5 i buyurken yine yumurta yaparlar mı? Yavrular büyüdüğü için yuvaligi cikartamiyorum. Sürekli yumurta yapmalarına nasıl engel olabilirim?

1 ve 2 numara hareketli cana yakın 3 korkak ve cana yakın değil:) anlaşılırsa burdan anlasilir dicemde:) hocalarım bu 3 u büyürken anne baba 5 yumurta daha yaptı onlarda büyüyor korkum o 5 i buyurken yine yumurta yaparlar mı? Yavrular büyüdüğü için yuvaligi cikartamiyorum. Sürekli yumurta yapmalarına nasıl engel olabilirim?
Biz engel olmazsak asla durmuyor çoğu :D
Kimi zaman yumurtaları toplamak gerekiyor ve yapmayı kestiğinde yuvalığı çıkartmak gerekiyor. Eğer yavrular atlamış ve hala yumurta gelmediyse yuvalığı sökmek lazım. Kimi durumlarda da erkek kuşun, yavrular 20-23 gün arasındayken farklı kafese alınması da çözüm olabilmektedir ancak bunu ben önermiyorum.

Son düzenleme: