Kuşların çiftleşmesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Serdy
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Serdy

iyikus.com Üyesi
Öncelikle herkese merhaba.Benim sorum 50 günlükken aldığım şuan 65 günlük olan muhabbet kuşlarım çiftleşmeye başladı.Bu normal mi?Ne yapabilirim.Cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.

Oyun oynuyorlar muhtemelen. Çok nadir bu aylarda çiftleşme durumu

Oyla 0
Bende oynuyorlar zannettim hatta sizede yazmıştım kavga ediyorlar diye ama şu iki günden beri resmen çiftleşiyorlar

Oyla 0
Doğal süreçlerinde olası bir durum lakin başarısız bir kuluçka olacaktır muhtemelen. Durumdan haberdar ediniz

Oyla 0
Öncelikle herkese merhaba.Benim sorum 50 günlükken aldığım şuan 65 günlük olan muhabbet kuşlarım çiftleşmeye başladı.Bu normal mi?Ne yapabilirim.Cevap yazan arkadaşlara sonsuz teşekkürler.
Yabancı belgeselde izlemiştim muhabbet kuşları 2,5 aylık olduklarında çiftleşip yumurtlayabilir diyordu. Doğadaki doğal seleksiyonları çok hızlı oluyormuş muhabbet kuşlarının.
Ev ortamında çiftleşme olsada yavru çıkıcağını pek sanmıyorum.

Oyla 0
Tamam gelişmeleri iletirim.
Yabancı belgeselde izlemiştim muhabbet kuşları 2,5 aylık olduklarında çiftleşip yumurtlayabilir diyordu. Doğadaki doğal seleksiyonları çok hızlı oluyormuş muhabbet kuşlarının.
Bende zannetmiyorum zaten yuvalık takılı değil.Nisan ayında takmayı düşünüyordum.(7-8 aylık olduklarında)Bende bu duruma yabancıyım.Cevap yazma nezaketinde bulunduğunuz için teşekkürler.

Oyla 0
2 aylıktan itibaren üreme gerçekleştirebilirler. Bu sağlıklı üreme geçirecekleri anlamına gelmiyor tabi. 2 aylıkken çiftleşme sonucu elbette yavrular dünyaya gelebilir. Fakat kuluçka süreci ve ebeveynlerin sağlığı sıkıntılı geçebilir ki bu olasılık çok yüksektir. 6 ay ve sonrası için düşünülebilir üretim.

Oyla 0