Kuşlarınız için Triflucan Kullanımı

Kullanıcı Değerlendirmesi
5.00 Oylama

Doğanay Y.

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Katılım
3 Tem 2017
Mesajlar
7,151
Puanları
268
Yaş
29
Konum
Ankara
Web Sitesi
iyikus.com
Kuşlarınız için Triflucan Kullanımı, Triflucan ne işe yarar?

TRIFLUCAN
Etkin madde:
Her ml 5 mg flukonazol içerir.
Yardımcı maddeler: Gliserol, Kiraz aroması, Sitrik asit monohidrat, Sodyum sitrat (Trisodyum sitrat dihidrat olarak), Sükroz, Saf su
triflucan-surup-25-mg-5ml-70ml-sise-12598.jpg
1. TRIFLUCAN nedir ve ne için kullanılır?
TRIFLUCAN kıvamı suya göre daha yüksek olan berrak, renksiz çok uçuk sarı arasında bir çözeltidir. Triflucan, antifungal adı verilen bir grup ilaçtan biridir. Etkin madde flukonazoldür. Triflucan, mayalar dahil mantarlardan kaynaklanan enfeksiyonları tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca, mantar enfeksiyonu kapmanızı önlemek için de kullanılabilir. Mantar enfeksiyonlarının en yaygın nedeni Candida adı verilen bir mayadır. Bu ilaç size doktorunuz tarafından mukozal pamukçuk, ağızda veya boğazda enfeksiyon türlerini tedavi etmek için verilebilir. Aynı şekilde kuşlarımız içinde bu yararından dolayı kullanmaktayız.

Triflucan Nereden Temin Edilir?
Triflucan her eczanede olmasa da, eczanelerden temin edebilirsiniz. Fiyatı 19 TL (27.12.2018)
Triflucan Kuşlarda Neye iyi geliyor?
Triflucan İç Parazit Hastalıklarına, Kursak Mantarına, Dışkıdayem çıkma sorunlarına, beyaz sert dışkı problemlerine, kurumaya, salyalı kusmalara ve bunları savunmaya yaramaktadır. Özellikle kuruma olarak bilinen rahatsızlık için kullanışlı bir ilaçtır.

Triflucan Kuşlara Nasıl Verilir?
Triflucan kuşlarınıza 4-5 gün boyunca ard arda verilmelidir. İlaç kullanımına başlandığında kesintiler yapılmamalıdır. Verilen ilaç 12 saatte 1 tazelenmelidir. İlaç kullanımı bittiğinde multi vitamin ve probiyotik takviyesi yapılmalıdır 4 gün boyunca. İlaç sonrası vitamin, probiyotik ve gerekirse elektrolit kullanmanız gereklidir.

Kuşlarınıza ağızdan 1 damla ya da sularına 6 damla şeklinde uygulamanız gerekir.
Triflucan kullanımıyla ilgili iyi bir video;
 
Üst