Muhabbet Kuşları KUŞLARLA YOLCULUK NASIL YAPILIR ?

Taha Aktaş

Yönetici
Moderatör
Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yolculuğa giderken kuşlarımızı nasıl taşıyabiliriz adlı yazımı sunacağım.Özellikle şuanda kış aylarına giriyoruz yani kafeste götürmek çok da mantıklı olmayacaktır.(Eğer uygun sıcaklık yakalanırsa neden olmasın.)

Kuşlarınızın yer değiştirme durumunda strese girebileceklerini göz önünde bulundururak ard arda 3 gün probiyotik takviyesi yapmanızı öneriyorum.

1) Öncelikle ilk çözüm yolunu göstereyim.Bunun için astronot kedi çantaları tercihlerimden birisidir.Görsellerini ekleyim.Dezavantajı olarakta pahalı olduğunu söyleyebilirim.
12.PNG 13.PNG 14.PNG

2) Kedi-Köpek Taşıma Çantası diyebiliriz.Bana göre bu ilkinden daha mantıklı çünkü etraflarının kapalı olması korkmalarına engel olacaktır.İkinci bir neden ise çok daha uygun fiyata bulunabilmesi.Bu arada eğer aşağıdaki taşıma kafesinden alırsanız altına bir adet mikrofiber bez sermenizi tavsiye ediyorum çünkü bez yapısı sayesinde dışkının nemini içine çekecektir.Eğer bunu alırsanız nasıl tünek konumlandırabileceğinizden de bahsedeceğim.Resimlere bakabilirsiniz.:)
resim_2020-12-16_210710.png666.PNG

Tüneği böyle konumlandırmanız en doğrusu olacaktır dilerseniz arkaya da bir tane koyabilirsiniz.

3) Taşıma Kafesleri de tercih edilebilir lakin eğer üstteki seçenekleri alma imkanınız varsa onları almanızı tavsiye ederim.
123.PNG 12.PNG resim_2020-12-16_213322.png

Ekli dosyalar

• 45.PNG
    45.PNG
    216.7 KB · Görüntüleme: 3
  • 666.PNG
    666.PNG
    418.3 KB · Görüntüleme: 7
  • 999.PNG
    999.PNG
    400.4 KB · Görüntüleme: 10
Kuşla seyahat ihtimalleri yüksek olan arkadaşlar için, stresi başka açıdan minimize etmek adına, taşımayı düşündüğünüz materyali kuşun görüş açısında tutmak ve ara ara bu materyalin içerine sokmak ve vurada sevdiği yiyecekleri sunmak, keşfetmesine müsade etmek. Olası sürpriz ya da planlanmış seyahatler için yararlı olabilir.

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere yolculuğa giderken kuşlarımızı nasıl taşıyabiliriz adlı yazımı sunacağım.Özellikle şuanda kış aylarına giriyoruz yani kafeste götürmek çok da mantıklı olmayacaktır.(Eğer uygun sıcaklık yakalanırsa neden olmasın.)
Birde taşıma kafeslerinin içerisine bir adet dal darı koymanızı tavsiye ediyorum.
Önemli:Kuşlarınızın yer değiştirme durumunda strese girebileceklerini göz önünde bulundururak ard arda 3 gün probiyotik takviyesi yapmanızı öneriyorum.

1)Öncelikle ilk çözüm yolunu göstereyim.Bunun için astronot kedi çantaları tercihlerimden birisidir.Görsellerini ekleyim.Dezavantajı olarakta pahalı olduğunu söyleyebilirim.
Ekli dosyayı görüntüle 10260 Ekli dosyayı görüntüle 10261 Ekli dosyayı görüntüle 10262

2)Kedi-Köpek Taşıma Çantası diyebiliriz.Bana göre bu ilkinden daha mantıklı çünkü etraflarının kapalı olması korkmalarına engel olacaktır.İkinci bir neden ise çok daha uygun fiyata bulunabilmesi.Bu arada eğer aşağıdaki taşıma kafesinden alırsanız altına bir adet mikrofiber bez sermenizi tavsiye ediyorum çünkü bez yapısı sayesinde dışkının nemini içine çekecektir.Eğer bunu alırsanız nasıl tünek konumlandırabileceğinizden de bahsedeceğim.Resimlere bakabilirsiniz.:)
Ekli dosyayı görüntüle 10264Ekli dosyayı görüntüle 10267

Tüneği böyle konumlandırmanız en doğrusu olacaktır dilerseniz arkaya da bir tane koyabilirsiniz.

3)Taşıma Kafesleri de tercih edilebilir lakin eğer üstteki seçenekleri alma imkanınız varsa onları almanızı tavsiye ederim.
Ekli dosyayı görüntüle 10270 Ekli dosyayı görüntüle 10271 Ekli dosyayı görüntüle 10272
benim taşıma çantalarını alma imkanım var fakat yaz aylarında bunalırlarmı?

Bunalma durumu olmuyor. Ben de satın almıştım papağanım için. Fakat kendini hiç rahat hissetmedi, uçan kuşlardan korktu bağırdı. Etrafını tamamen görmemesi özellikle üstünün kapalı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kuşum o zaman daha rahat ve güvende hissediyor. Yani memnun kalmadım şimdi kedi köpek taşıma kafesi kullanıyorum seyehat sırasında.

Delikli hava girişleri mevcut yani çok bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu taşıma çantalarında şöyle bir sorun oluyor. Hayvanlar taşıma çantasının önü şeffaf olduğu için çarpabiliyorlar aynı cam örneğinde olduğu gibi. Tabii ki her kuşta olacak diye de bir şey yok ama ben daha önceden denedim ve başıma da geldi o yüzden tercih etmiyorum.

Ben kedi/köpek taşıma çantalarını tercih ediyorum. Çok rahat oluyor. Yemliklerini de kapı kısmına takıyorum böylece rahat yiyebiliyorlar. Suluk mevzusu biraz sıkıntı ama o zaten hepsinde aynı şekilde...
Etrafını tamamen görmemesi özellikle üstünün kapalı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum.
Kesinlikle.(y)

Delikli hava girişleri mevcut yani çok bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu taşıma çantalarında şöyle bir sorun oluyor. Hayvanlar taşıma çantasının önü şeffaf olduğu için çarpabiliyorlar aynı cam örneğinde olduğu gibi. Tabii ki her kuşta olacak diye de bir şey yok ama ben daha önceden denedim ve başıma da geldi o yüzden tercih etmiyorum.

Ben kedi/köpek taşıma çantalarını tercih ediyorum. Çok rahat oluyor. Yemliklerini de kapı kısmına takıyorum böylece rahat yiyebiliyorlar. Suluk mevzusu biraz sıkıntı ama o zaten hepsinde aynı şekilde...

Kesinlikle.(y)
anladım,bazen otobüsle seyahat edebiliyorum kedi taşıma çantası biraz sorun oluyor taşımak