Kuşma bastım ve kanadı havada

Bawrnzzzz

Yeni Üye
Kuşuma ayağım ile bastım hemen sonra uçarken tüyleri döküldü birazcık ďimdi ise tek kanadı havada duruyor çok korkuyorum elim ayağim titriyor nesi vardır kanama vs olmadı uçmasındada sorun yok gibi uçabiliyor ama kanadı havada ne yapılabilir lütfen yardımcı olun

Eğer düzgün uçabiliyorsa kırık, çıkık yoktur, yumuşak doku ezilmesi vardır.
Tavsiye;
-Heyecanı geçmesi için varsa dekstroz yoksa bir çay kaşığının ucuyla azıcık toz şekeri 50 cc suya koyun, verin.(tek seferlik bir işlem)
-Kuşu kafesine koyun ve kanadı tam olarak normale dönene kadar çıkarmayın, gerekirse 10 gün bu şekilde hareket kabiliyetini kısıtlayın.
-Kafesteki tünekleri 1 taneye indirin, yemini ve suyunu tüneğe iyice yaklaştırın.
- 2 gün üst üste içinde K vitamini olan bir multivitamin ve mineral takviyesinde bulunun.
-Yarın sabah haşlanmış yumurta maması yapın, koyduktan 4 saat sonra önünden alın.
-Uçabiliyor mu diye elinize alıp deneme yapmayın, karanlık ve sessiz bir odada 10 saat uyumasını sağlayın, gece boyunca yanına girmeyin.
-Gelişmeleri buraya yazın.

Son düzenleme:
Oyla 0
Eğer düzgün uçabiliyorsa kırık, çıkık yoktur, yumuşak doku ezilmesi vardır.
Tavsiye;
-Heyecanı geçmesi için varsa dekstroz yoksa bir çay kaşığının ucuyla azıcık toz şekeri 50 cc suya koyun, verin.(tek seferlik bir işlem)
-Kuşu kafesine koyun ve kanadı tam olarak normale dönene kadar çıkarmayın, gerekirse 10 gün bu şekilde hareket kabiliyetini kısıtlayın.
-Kafesteki tünekleri 1 taneye indirin, yemini ve suyunu tüneğe iyice yaklaştırın.
- 2 gün üst üste içinde K vitamini olan bir multivitamin ve mineral takviyesinde bulunun.
-Yarın sabah haşlanmış yumurta maması yapın, koyduktan 4 saat sonra önünden alın.
-Uçabiliyor mu diye elinize alıp deneme yapmayın, karanlık ve sessiz bir odada 10 saat uyumasını sağlayın, gece boyunca yanına girmeyin.
-Gelişmeleri buraya yazın.
Şuanda kafesine koydum suyu yemi gayet iyi durumda dediğiniz gibi tek tünek yaptım fakat salıncakta duruyor elimi yaklaştırıncada kızıyor bende şuan bıraktım dinleniyor şuan

Oyla 0
Tm, dokunmayın.
Bırakın sakinlesin.
Ayrıca kızar tabi, bilmeden öldürmeye tam teşebbüs etmişsiniz. :)
Allah'tan tam basamamışsınız, kanadına basmışsınız.
Yazdıklarıma uymaya gayret edin.
Geçmiş olsun.

Son düzenleme:
Oyla 0