Kusmun gaga kenarinda cikan sey nedir

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Rusalka
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Rusalka

iyikus.com Üyesi
Merhaba kusum ailemleydi ben şehir disindaydim. Kusun gaga kenarinda kocaman cikinti olmus ne var diyorum tüy diyorlar yem kabugu diyorlar bi geldim hayvanın gaga kenarinda sert bisey olusmus moralim cok bozuk gerçekten bu nedir ne yapmaliyim iyi bakmamislar mi çocuğuma onlem olarak vazelin süreceğim nasil geçer bu hastalık mıdır
IMG-20220610-WA0035.jpg

Görselden pek anlaşılmıyor ama mantar olabilir.. Birde kusmuş gibi tüylerinde kusmuk lekesi var sanırım.. Dışkılarına da bir bakalım...

Hocam pc uzerindekiler yeni beyaz kağıt uzerinde olanlar kafesindeki diskilari
Alın tüylerini kast ediyorsaniz nedense hep o sekilde oluyorlar
Ekli dosyayı görüntüle 24433Ekli dosyayı görüntüle 24434Ekli dosyayı görüntüle 24435

Dışkıları kötü görünmüyor aslında.. Evet alın tüylerini kastetmiştim.. Hep o şekilde olması biraz garip.. Ya burnunda bir akıntı oluyor yada kusuyor bence.. Tüylerini güzelce ıslak pamukla silin ve takip edin tekrar kirlenicekmi bakın..

Ben gaga kenarındaki çıkıntıyı pek çözemedim bu görsellerden.. Tüy kisti yada ur gibi birşeyde olabilir bu arada.. Bence vazelin yerine eczaneden bir mantar kremi alın bir hafta sürün eğer şişlik geçmezse yada küçülmezse diğer ihtimalleri değerlendirmek gerekiyor...

Merhaba kusum ailemleydi ben şehir disindaydim. Kusun gaga kenarinda kocaman cikinti olmus ne var diyorum tüy diyorlar yem kabugu diyorlar bi geldim hayvanın gaga kenarinda sert bisey olusmus moralim cok bozuk gerçekten bu nedir ne yapmaliyim iyi bakmamislar mi çocuğuma onlem olarak vazelin süreceğim nasil geçer bu hastalık mıdır
Ekli dosyayı görüntüle 24432
Hocam aslinda kendisi cok yıkamayı seven bir kuş her gun yıkanıyor yazın ve alnındakiler yinede geçmiyor. Kusma olarak normal bir erkek kus kadar kur kusmasi yapıyor bazen oyuncaklarına vs yaptığında engelliyoruz. Davranışlarında dışkılarında herhangi bir olumsuzluk görmedim keyfi nesesi yerinde. O olusumu elledigimde sert ve kalsifiye bir olusum hocam yani etsi değil. Mantar olaci olarak hangisini aldığım fark etmiyor mu

Hocam aslinda kendisi cok yıkamayı seven bir kuş her gun yıkanıyor yazın ve alnındakiler yinede geçmiyor. Kusma olarak normal bir erkek kus kadar kur kusmasi yapıyor bazen oyuncaklarına vs yaptığında engelliyoruz. Davranışlarında dışkılarında herhangi bir olumsuzluk görmedim keyfi nesesi yerinde. O olusumu elledigimde sert ve kalsifiye bir olusum hocam yani etsi değil. Mantar olaci olarak hangisini aldığım fark etmiyor mu
Videsounu ve fotosunu eklemek istiyorum daha iyi fikir olusmasi açısından
Snapchat-11498950.jpgSnapchat-1960296689.jpg

Son düzenleme:
Güzel bir banyo yapması lazım. Bazen tükettiği besinlerden ya da kusma sonrası tüyler yapışıp sertleşiyor. Mantarlarda bu tarz sütunumsu bir görünüm olmuyor. Elle o bölgeyi inceleyip karar kılmalısınız. Bazen orası ıslandıktan sonra yumuşuyor ve gerekirse (tüyse tabi) çekilebilir. Mantar ise troysd mantar kremleriyle müdahale edilebilir.

Güzel bir banyo yapması lazım. Bazen tükettiği besinlerden ya da kusma sonrası tüyler yapışıp sertleşiyor. Mantarlarda bu tarz sütunumsu bir görünüm olmuyor. Elle o bölgeyi inceleyip karar kılmalısınız. Bazen orası ıslandıktan sonra yumuşuyor ve gerekirse (tüyse tabi) çekilebilir. Mantar ise troysd mantar kremleriyle müdahale edilebilir.
Çok teşekkür ederim Doğanay hocam tüyü kaplamis bir oluşum var ancak tüy çekme islemini yapamam açıkçası trosyd sürebilirim