kuşum boğulur gibi hareketler yapıyor

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
merhabalar öncelikle.Ankarada yaşıyorum ve 4buçuk aylık dişi bir muhabbet kuşum var.adı pamuk.en son 20 sene önce yine dişi olan bir kuşumu kaybetmiştim.yaşamı boyunca çok sağlıklıydı.kaybı beni aşırı derecede üzmüştü.ve tövbeliydim bir daha sahiplenmiyeceğim konusunda.fakat bi anlik kararla pamuğum yavruyken bana geldi.ve ishal vb. sorunları var.aylardir gece gündüz hastalik araştırıyorum.acaba nedir diye.bana yardımcı olabileceğinizi umuyorum

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
soğuk algınlığı için ortam ısısını arttırıp, probiyotik + vitaminlerle dengelemeniz uygun olur.

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
bu probiyotikleri nerden bulabilirim.kullanım süresi ve dozunu belirtebilirmisiniz.bu arada kuşlarda iyot eksikliği tiroid bezinin büyümesi belirtileri hakkında bilgilendirirmisiniz.bu boğulma haraketi ondan olabilirmi.

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
bunun dışinda her sabah yumurta maması yapiyorum.oynuyomu yiyiyomu belli değil.ağzına aldığini yutamiyor sanki.epey uğrasiyor ağzının içinde sonra düşürüyor.bu arada bulduğu herşeyi kemiriyor.ne olursa

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
flagyl şurup sulukta dibe çöktüğü için etkisi azalıyor, o nedenle sormuştum. doz doğru ise protozoa ihtimali büyük oranda eleniyor. ciddi bir bakteri ya da mantar olsa durumu iyice kötüleşirdi diye düşünuyorum. dış parazit ve kursak paraziti için ivermectin (ense damlası: vilmectin, bitason) kullanıyormusunuz?
flagly doz konusunda çok emin deilim.tekrar kullanacam bana doz ne şekilde ayarlayacam bilgi verirmisiniz.bu arada şurup aldim

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
merhaba, doğanay beyin yazdığı sitrax'ı kullandınız mı?
merhabalar...aldim fakat daha kullanmadım.trikomonas için flagly ve mukositatin kullanacam önce.epey araştirdim ayni hareket trikomonastada görülüyormuş.bundan önce dozu tuttturamadım sanırım.hazır yeri gelmişken sitraxıda nasıl kaç gün kullanacağız.bu tedavi sonrası biraz ara verip kullanmayı düşünüyorum

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
merhabalar...aldim fakat daha kullanmadım.trikomonas için flagly ve mukositatin kullanacam önce.epey araştirdim ayni hareket trikomonastada görülüyormuş.bundan önce dozu tuttturamadım sanırım.hazır yeri gelmişken sitraxıda nasıl kaç gün kullanacağız.bu tedavi sonrası biraz ara verip kullanmayı düşünüyorum
kuşun genel durumu gayet neşeli ve hareketli, bence önce sitrax'ı kullanın aradan çıksın

tam dolu(100 ml) suluğa 6-7 damla ekleyin, suyu 12 saatte 1 tazeleyip 24 saat kullanın. ilacı kullanmadan önce çalkalayın ve suluğa ekleyince karıştırın. şimdilik 1 kere kullanmanız yeterli. sitrax bittikten sonra başka ilaca geçecekseniz de 2 gün kadar bekleyin

Oyla 0

KanaryalıVeMutlu

Forum Sakini
yumurta mamasını her gün vermek zararlıdır haftada 1 kez verebilirsiniz

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
kuşun genel durumu gayet neşeli ve hareketli, bence önce sitrax'ı kullanın aradan çıksın

tam dolu(100 ml) suluğa 6-7 damla ekleyin, suyu 12 saatte 1 tazeleyip 24 saat kullanın. ilacı kullanmadan önce çalkalayın ve suluğa ekleyince karıştırın. şimdilik 1 kere kullanmanız yeterli. sitrax bittikten sonra başka ilaca geçecekseniz de 2 gün kadar bekleyin
[/Q

Oyla 0

Sepseker

Yeni Üye
veteriner çok araştırdım fakat ankarada kanatlı hayvanlardan anlayan yok.kuşumu deneme tahtasına çevirmek istemiyorum.ankarada bildiği bir veteriner varsa özelden yazılabiliyorsa yazsın lütfen
Iyi geceler hüseyin solaklar var internetten bakıp tlf numarasını alabilirsiniz kanatlılar bakıyor ankarada

Oyla 0

Umit. 

Yönetici
Moderatör
Dışkıları çok kötü koksidiyoz gibi görünüyor. Hangi ilaçları kullanıyorsunuz yada kullandınız bir özet geçermisiniz...

Oyla 0