kuşum boğulur gibi hareketler yapıyor

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
merhabalar öncelikle.Ankarada yaşıyorum ve 4buçuk aylık dişi bir muhabbet kuşum var.adı pamuk.en son 20 sene önce yine dişi olan bir kuşumu kaybetmiştim.yaşamı boyunca çok sağlıklıydı.kaybı beni aşırı derecede üzmüştü.ve tövbeliydim bir daha sahiplenmiyeceğim konusunda.fakat bi anlik kararla pamuğum yavruyken bana geldi.ve ishal vb. sorunları var.aylardir gece gündüz hastalik araştırıyorum.acaba nedir diye.bana yardımcı olabileceğinizi umuyorum

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
flagyl şurup sulukta dibe çöktüğü için etkisi azalıyor, o nedenle sormuştum. doz doğru ise protozoa ihtimali büyük oranda eleniyor. ciddi bir bakteri ya da mantar olsa durumu iyice kötüleşirdi diye düşünuyorum. dış parazit ve kursak paraziti için ivermectin (ense damlası: vilmectin, bitason) kullanıyormusunuz?
yok ilk defa duyuyorum ne sıklıkta ne şekilde kullanılıyor.arada bir suyuna sirke damlatıyorum bazende vitamin veriyorum.kekikte kullandım.denemediğim yol kalmadi gibi.ilaç son çare artık kullandım.

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
yok ilk defa duyuyorum ne sıklıkta ne şekilde kullanılıyor.arada bir suyuna sirke damlatıyorum bazende vitamin veriyorum.kekikte kullandım.denemediğim yol kalmadi gibi.ilaç son çare artık kullandım.

sadece bir ihtimal olarak, flagyl'in etkilemediği bir kursak paraziti olabilir. ivermectin ense derisine 1 damla damlatılır, 1 hafta sonra tekrarlanır. burada doz önemli, fazla kaçarsa sinir sistemini etkiler

Oyla 0

WonWen

iyikus.com Üyesi
HK veteriner kliniğini bir deneyebilirsiniz. Benim ayağı kırılan kuşumu iyileştirmişlerdi. Çok kötü bir kırıktı, kuşum şuan istediği gibi yürüyüp koşabiliyor. Bir bakabilirsiniz.

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
genel hali bu diğer kuşlar gibi 1 dakika sabit durmaz.hareketsizse bilinki uyuyacak.gün içinde sıklıkla uyuyor.bu uyku durumunu ve kilo almamasını çok hareketli oluşuna verdim.çok iştahlı zaten değil.normal yiyiyor yani.böyle görünen bi kuş 4 aydır direnebilirmiydi.

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
hep böyle zaten gören bişeyi yok der.ama bazen o hareketi yaparken katılıp kalıyor resmen.umarım çaresi vardır.doğru teşhisi koyabiliriz.

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Sinirsel hastalıklar olabilir, iç parazitlerde bazen bu tip şeyler yapabiliyor. Tavsiyem öncelikle bir iç parazit ilacı kullanın sitraks gibi yahut daha kapsamlı worm-mixler gibi. Ardından kalsiyum, d + b vitamin takviyeleri düzenli veriniz. Temiz ettiğinizde yazarsanız eğer kullanımları hakkında bilgi sunabiliriz.

Oyla 0

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
kuşunuz inanılmaz tatlı gerçekten. doğanay beyin yazdığı sitrax benim yazdığımdan daha geniş etkili ve kullanımı daha güvenlidir, ben 6 ayda bir kuşlarda hastalık olmasa da düzenli kullanırım .

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
kuşunuz inanılmaz tatlı gerçekten. doğanay beyin yazdığı sitrax benim yazdığımdan daha geniş etkili ve kullanımı daha güvenlidir, ben 6 ayda bir kuşlarda hastalık olmasa da düzenli kullanırım .
Suya katarak oranlasam aynı etkiyi alabilir miyim ilaçtan? Ağızdan ilaç vermem çok zor benim.Bir kez denedim,hiç içmediği halde,çok kötü strese soktu kendini ardından da ne yediyse kustu:/

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
Sinirsel hastalıklar olabilir, iç parazitlerde bazen bu tip şeyler yapabiliyor. Tavsiyem öncelikle bir iç parazit ilacı kullanın sitraks gibi yahut daha kapsamlı worm-mixler gibi. Ardından kalsiyum, d + b vitamin takviyeleri düzenli veriniz. Temiz ettiğinizde yazarsanız eğer kullanımları hakkında bilgi sunabiliriz.
vitamin düzenli kullanıyorum.özellikle tüy dökümünde olduğundan b vitamini ağırlıklı.bu bahsettiğiniz ilaç sitraks nerde bulabilirim

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
teşekkür ediyorum.zaten çok seviyorum bide böyle munzur olunca iyice bağlanıyor insan.hep sağlıklı olsunlar inşallah...

Oyla 0

pamuk kuşum

iyikus.com Üyesi
kuşum dün gece bu boyun hareketinin dışında nefes alamıyor gibi ağzını açıp kapatıyordu.yarım saate yakın sürdü.ara ara gözünü kapatıyordu.çok korktum.fakat kuyruğunda sallanma yoktu.bu arada kaç gündür çok hapşırıyor.

Oyla 0