kusum cok durgun

hilal123213

Yeni Üye
kusum eve geleli 1 ay oldu ama surekli tunekte duruyor ve otmuyor biz elimize almadikca ve mamasini yemedikce haraket etmiyor biz elimize alinca oylece duruyor ve cok hizli nefes alip veriyor sizce kusum hasta mi

Merhabalar. Kuşunuzun kısa bir videosu, özellikle hızlı nefes alışverişinin olduğu bir video olsun. Altına temiz peçete serin, dışkı görsellerini paylaşın bizimle. Duruma bakalım...

Oyla 0
Snapchat-114085400.jpgSnapchat-568750474.jpg

Merhabalar. Kuşunuzun kısa bir videosu, özellikle hızlı nefes alışverişinin olduğu bir video olsun. Altına temiz peçete serin, dışkı görsellerini paylaşın bizimle. Duruma bakalım...

Oyla 0
Dışkılar dahil kuşunuzda bir problem göremedim açıkçası.

Diğer arkadaşlarda yorumlarını gördüklerinde bırakacaklardır.

Haftalık beslenme tablonuz nedir? Ayrıca kafesten çıkarıyor musunuz? Evcilleştirdiniz mi?

Oyla 0
Dışkılar dahil kuşunuzda bir problem göremedim açıkçası.

Diğer arkadaşlarda yorumlarını gördüklerinde bırakacaklardır.

Haftalık beslenme tablonuz nedir? Ayrıca kafesten çıkarıyor musunuz? Evcilleştirdiniz mi?
her gun disari cikiyor tum aile uyeleri cok seviyor ve ilgileniyor her 2 gunde bir suyuna vitsmin koyuyorum haftada 2 gunde balli krsker koyuyorum kafesine ama kendi yemi haric bisey yemiyor

Oyla 0
Öncelikle, kuşunuzu biraz kilolu gördüm. Yağlanma durumundan mütevellit hızlı nefes alışverişi olabilir. Uçuş talimlerini yapıyorsanız, bunun yanında yağlı besinleri kesmenizi öneririm.

●Kraker vermeyiniz.

( bunun yerine 3 günde bir, 1 adet dal darı verebilirsiniz )

●2 günde bir vitamin verilmemeli.

( bunun yerine haftada 2 gün sebze ve meyve verebilirsiniz, iyice yıkanmış ve peçeteyle yıkama suyu kurutulmuş )

● Yem markanızı kademeli olarak değiştiriniz

( örneğin; Benelux Premium Budgies Karışık Muhabbet Kuşu Üretici Yemi 1 kg sadece 17,50 TL ürününü kullanabilirsiniz. )

● Kafesinizde her daim, mineral blok, kalamar kemiği ve grit kuş kumu bulundurabilirsiniz. Bunları örneğin 1-2 ayda değiştirmelisiniz.

●Plastik tünekler yerine, ahşap tünek kullanmanız daha uygun olacaktır. Ayda 1 kez dezenfekte ediniz.

●Kafesinizi oyuncaklarla doldurup, kuş için dar alan yaratmayınız. Minumum 45.cm dikdörtgen kafes kullanabilirsiniz.

Bunun haricinde, aşağıda ki konuların yarar sağlayacağını düşünüyorum (y)

Oyla 0