Kuşum dolap üstüne uçuyor

pudingkusum

iyikus.com Üyesi
Daha yavru bir kuşum var yeni aldım. 10 gün oldu. Elime falan çıkmayı öğrettim omzuma koyduğumda da duruyor fakat kafesinin bulınduğu odada sürekli dolabın üzerine uçuyor kafesinden hep çıkmak istiyor çıkarıyorum elime geliyor bekliyor biraz 2 3 dk geçmeden dolaba tekrar uçuyor. Baska odaya götürdüğümde üzerimde oluyor uçmuyor. Şimdi de kornişin tepesinde yer bulmuş kendine orda bekliyor. Alıştı mı alışmadı mı anlamadım. Ve bu kuşa orayı unutturmak için ne yapabilirim?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    780.3 KB · Görüntüleme: 15
Dolaba uçmasın istiyorum. Yatağa gelsin yanıma gelsin kafes tünekliğinde beklesin ama o gidiyor dolabın tepesinde duruyor

Oyla 0
Nereye uçmasını istemiyorsanız, o bölgeye görmediği bir nesneyi veyahut (varsa) korktuğu bir nesneyi koyabilirsiniz:)

Oyla 0
henüz alışmamış. Eğitimi farklı bir odada vererek süreci tamamlayınız.

Oyla 0
Benim kuşumda ilk etapta Perdelere falan konuyordu. Öncelikle kuşunuz henüz sizi daha net olarak tanımıyor ve tam anlamıyla güvendiği söylenemez. Güvenini tam olarak kazanmanız gerekir. Bunun içinde çok vakit geçirmeniz, onu korkutacak ani hareketlerden kaçınmanız gerekiyor. 2. Olarak ta ben kuşuma evin her bölgesini gezdirdim. Ve konmasını uygun gördüğüm ona zarar vermeyeceğini bildiğim yerlere. Kuşum elimdeyken konmasını istediğim yere elimi hafifçe yaklaştırıp konmasını sağladım. Kısacası evin her odasında güvenli ve konmasını isteyeceğiniz yerlere kendiniz alıştırabilirsiniz. Aksi taktirde kendisi içgüdüsel olarak evin en yüksek noktalarına konacaktır. :)

Oyla 0