Kuşum düştü

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mmsssd
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mmsssd

iyikus.com Üyesi
Kuşumun daha önceden aniden bir ayağının tutmadığını fark etmiştim. O zaman da düşmüştü. Veterinere götürdüğüm ayakları gayet kuvvetli dediler. kuruluk teşhisi konuldu ve kuruluk sebebiyle direnci düşmüştür dediler. bugün yine aynısı oldu. Bu sefer duvara da çarptı. hala bir ayağı gevşek duruyor. Sakinleştirip kafesine koydum. Ne yapacağımı bilemedim. Arkadaş önerisiyle buraya yazmaya karar verdim. geri dönüş yapabilirseniz çok sevinirim

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Kuşunuzun videosunu görebilir miyiz
Güncel dışkı resmini de ekleyin

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
Kuşunuzun videosunu görebilir miyiz
Güncel dışkı resmini de ekleyin
elimde dışkı örneği yok ama az önce açık yeşil, parlak bir dışkı yaptı. yumuşak kıvamlıydı ama sıvı değildi.

video yüklemeyi beceremedim maalesef ama tüneğinde duruyor arada bir esiyor ve tüylerini kabartıp düzeltiyor.ilk koyduğumda kuyruğu sallanıyordu.
YouTube üzerinden video yu yükleyebilirsiniz
Düştü derken denge problemi mi yaşıyor bir ayağı tamemem tutmuyor mu ?
Muhtemelen kuşunuz ferc geçirdi kısmi olarak eğer imkanınız varsa mutlaka bir kanatlı uzamana götürmeniz de fayda var

YouTube üzerinden video yu yükleyebilirsiniz
Düştü derken denge problemi mi yaşıyor bir ayağı tamemem tutmuyor mu ?
Muhtemelen kuşunuz ferc geçirdi kısmi olarak eğer imkanınız varsa mutlaka bir kanatlı uzamana götürmeniz de fayda var
dediğim gibi bu olay ikinci defa oluyor. ilk olduğunda veterinere götürdüm. ayağı sadece o an tutmuyor. Genel olarak veteriner de ayağının kuvvetli olduğunu söyledi. Kuruluk sebebiyle direnci düşmüştür dendi. ayağı şuan iyi ama o sırada fazla gevşekti ve kavramaya zorluk çekiyordu. Kuruluk tedavisi devam ediyor. Organium Vergara adlı bir ilaç kullanıyoruz. ilaç bitmek üzere.
videoyu yüklemeye çalışacağım
denge problemi o anlık olan bir şeydi.

dediğim gibi bu olay ikinci defa oluyor. ilk olduğunda veterinere götürdüm. ayağı sadece o an tutmuyor. Genel olarak veteriner de ayağının kuvvetli olduğunu söyledi. Kuruluk sebebiyle direnci düşmüştür dendi. ayağı şuan iyi ama o sırada fazla gevşekti ve kavramaya zorluk çekiyordu. Kuruluk tedavisi devam ediyor. Organium Vergara adlı bir ilaç kullanıyoruz. ilaç bitmek üzere.
videoyu yüklemeye çalışacağım
denge problemi o anlık olan bir şeydi.
Ekli dosyayı görüntüle VID-20230530-WA0035.mp4
ilaç verdiğim için benden biraz korkuyor. tedirginliğinin sebebi o. Gagası çarpmadan kaynaklı değil aldığımızda beri öyle. Gagası için de bir şeyler kullanıyoruz veteriner kontrolünde

Organium Vergara ilk defa duydum Google de bile arattım ama bulamadım
Açıkçası bilgi aktarımı yetersiz video çok kısa ben güncel dışkı resmini de görmek isterim
Kuşunuzda bakteri ile ilgilidir bir sorun var bana göre

Organium Vergara ilk defa duydum Google de bile arattım ama bulamadım
Açıkçası bilgi aktarımı yetersiz video çok kısa ben güncel dışkı resmini de görmek isterim
Kuşunuzda bakteri ile ilgilidir bir sorun var bana göre
ismini yanlış yazmış olabilirim emin değilim. Kutusunu attığım için bakamıyorum. daha uzun videoları yükleyemedim. Güncel dışkı durumunu en kısa zamanda atacağım. teşekkür ediyorum

Maşallah çok tatlı bir dişi. Çarpmalar ciddi yaralanmalara sebep olabilir ancak şuan ki önceliğiniz ayak tutulması ve düşmesi olmalı. D ve kalsiyum kullanımını düzene oturtmanız ve beslenmesini biraz daha yoğun zenginleştirmeniz gerekiyor. Bahsettiğiniz kuruma durumu için hangi ilacı kullandınız?

Maşallah çok tatlı bir dişi. Çarpmalar ciddi yaralanmalara sebep olabilir ancak şuan ki önceliğiniz ayak tutulması ve düşmesi olmalı. D ve kalsiyum kullanımını düzene oturtmanız ve beslenmesini biraz daha yoğun zenginleştirmeniz gerekiyor. Bahsettiğiniz kuruma durumu için hangi ilacı kullandınız?
öncelikle kuşumuz erkek :)
truflucan kullandık şuan da organium Verguara (ismi yanlış olabilir kutusun attım) adlı bir ilaç kullanıyoruz. Bitmesine az kaldı. Bittikten sonra vitamin verileceği söylendi. Beslenmede biraz problemi var yem dışında hiçbir şeyi yemiyor. Altına yeni beyaz kağıt serdim dışkıladıkça görselini de paylaşacağım. Şuan dışkısının oldukça sıvı olduğunu söyleyebilirim. az önce fark ettim umarım ciddi bir şey değildir. normalde dışkısı bu şekilde değil

Videoda kahverengi gibi görünüyor. Buna göre yorum yapılacak olursa dişi hocam. Origanum vulgare adlı takviye ürünü bahsediyorsunuz sanırım. Kekik içeriği olan bir ürün. Fotoğraf geldiğinde yorum yapalım olur mu? Şuan ki tanımınıza göre bir dışkı canlandırmak istediğimde kafamda 8-10 farklı imge beliriyor. Çok yönlü bakmak lazım, belki gözden kaçan başka şeyler de olabilir. Ek olarak bir de cere fotoğrafını atarsanız sevinirim.

Videoda kahverengi gibi görünüyor. Buna göre yorum yapılacak olursa dişi hocam. Origanum vulgare adlı takviye ürünü bahsediyorsunuz sanırım. Kekik içeriği olan bir ürün. Fotoğraf geldiğinde yorum yapalım olur mu? Şuan ki tanımınıza göre bir dışkı canlandırmak istediğimde kafamda 8-10 farklı imge beliriyor. Çok yönlü bakmak lazım, belki gözden kaçan başka şeyler de olabilir. Ek olarak bir de cere fotoğrafını atarsanız sevinirim.
ceresi bize geldiğinden beri yarık. orada doku oluşumu olmuş. onun içinde tif kullanıyoruz. video net olmadığı için. Evet kekik kokuyor hafif yağlı. faydası olur mu?
bu arada dışkısı ilk defa bu şekilde. çevresini diğer yandan da atabilirim isterseniz o tarafı sağlam.

Ekli dosyalar

• IMG-20230531-WA0004.jpg
    IMG-20230531-WA0004.jpg
    71.6 KB · Görüntüleme: 5
  • IMG-20230531-WA0005.jpg
    IMG-20230531-WA0005.jpg
    196.3 KB · Görüntüleme: 5
  • VID-20230531-WA0006.mp4
    VID-20230531-WA0006.mp4
    1.6 MB
Kuşunuz yeterli beslenmiyor belli ki çünkü safra oluşturmuş dışkılar. Yeminizi tazeleyiniz öncelikle. Bir diğer konu ise yeteri beslenememesinin sebebinin çok nedenli olabileceği konusu. Kursak enfeksiyonuları olabilir belki ilk aşamada düşünülmesi gereken.

Kuşunuz yeterli beslenmiyor belli ki çünkü safra oluşturmuş dışkılar. Yeminizi tazeleyiniz öncelikle. Bir diğer konu ise yeteri beslenememesinin sebebinin çok nedenli olabileceği konusu. Kursak enfeksiyonuları olabilir belki ilk aşamada düşünülmesi gereken.
aslında çok yiyor ama demek ki yeterli olmuyor. sadece yem ile besleniyor. alternatif şeyler tüketmiyor, sevmiyor. Tek sevdiği şey cips. Onu da zararlı olduğu için vermiyoruz zaten.
Yakın zamanda veterinere götüreceğim. İstanbul pendikte oturuyorum. Bu bölgede önerebileceğiniz bir veteriner var mıdır?
kendi veterinerimiz pek yardımcı olamamış demek ki bunu konuda. Çünkü daha 1 ay oldu götüreli. o zaman da bu problemi vardı.
bu arada dışkı analizi yapılmadı yada röntgen çekilmedi. kuruluğu sebebi araştırılmadı. Belki ger duyulmamıştır bilemem ama ilaçların işe yaramadığını düşünüyorum. Zira belirtiler aynı şekilde devam ediyor.

aslında çok yiyor ama demek ki yeterli olmuyor. sadece yem ile besleniyor. alternatif şeyler tüketmiyor, sevmiyor. Tek sevdiği şey cips. Onu da zararlı olduğu için vermiyoruz zaten.
Yakın zamanda veterinere götüreceğim. İstanbul pendikte oturuyorum. Bu bölgede önerebileceğiniz bir veteriner var mıdır?
kendi veterinerimiz pek yardımcı olamamış demek ki bunu konuda. Çünkü daha 1 ay oldu götüreli. o zaman da bu problemi vardı.
bu arada dışkı analizi yapılmadı yada röntgen çekilmedi. kuruluğu sebebi araştırılmadı. Belki ger duyulmamıştır bilemem ama ilaçların işe yaramadığını düşünüyorum. Zira belirtiler aynı şekilde devam ediyor.
Cips tüketmek istemesinin bir nedeni mineral eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikli olarak kafese himelaya tuz kayası alıp takınız ve ya tabanın dışkı pek yapılmayan bir köşesine bırakınız.
Bunun gibi veya tuzculardan kırılmış şunun gibi parçalar alabilirsiniz.
1638100604954-550x550.jpg,
İstanbul veterinerleriyle ilgili orada yaşayan arkadaşlar yorum yaparlarsa daha sağlıklı olur. Bu nedenle bir şey demeyeyim ben. Dönüş gelmez ise bir iki tane öneride bulunabilirim (gitmediğim).

Cips tüketmek istemesinin bir nedeni mineral eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. Öncelikli olarak kafese himelaya tuz kayası alıp takınız ve ya tabanın dışkı pek yapılmayan bir köşesine bırakınız.
Bunun gibi veya tuzculardan kırılmış şunun gibi parçalar alabilirsiniz.
Ekli dosyayı görüntüle 29467,
İstanbul veterinerleriyle ilgili orada yaşayan arkadaşlar yorum yaparlarsa daha sağlıklı olur. Bu nedenle bir şey demeyeyim ben. Dönüş gelmez ise bir iki tane öneride bulunabilirim (gitmediğim).
anladım teşekkür ediyorum. en kısa zamanda edinirim. Peki kuruluk için ilaç kullanmamıza rağmen bi gelişme olmadı. ne yapmamızı önerirsiniz?