kuşum halsiz, kabarık duruyor

feyzaa02

Yeni Üye
kuşum dün tozlu bir yere sıkışmış. 7 8 saat hiç yemek yemedi sonra da. bugün de çok değişik bir ses çıkarıyordu (ördek oyuncaklara basınca çıkan ses gibi) ona bağlamıştım. elime aldığımda fark ettim ki öndeki kemiği aşırı sivri. çok halsiz hep kabarık. burun akıntısı var. ne yapmalıyım iyi değil.

Sıkıştığı yerde ne kadar süre kaldı? Şuanda yemini suyunu tüketiyormu? Kuşun bir videosunu ve dışkısının resmini atarmısınız.. Resim ve video yüklemek için alttaki siteleri kullanabilirsiniz. Yükledikten sonra linkini kopyalayıp buraya atın..

Oyla 0
Sıkıştığı yerde ne kadar süre kaldı? Şuanda yemini suyunu tüketiyormu? Kuşun bir videosunu ve dışkısının resmini atarmısınız.. Resim ve video yüklemek için alttaki siteleri kullanabilirsiniz. Yükledikten sonra linkini kopyalayıp buraya atın..

merhabalar veterinere gittik yazamadım kusura bakmayın. kuşta kuruma olduğunu söyledi. elle beslemeye çalışıyorum. ilk birkaç seferde iyi gibiydi artık galiba bünyesi kabul etmiyor. ağzından burnundan gelmeye başladı. ilaç öneriyorlar ama kuş artık alamıuot ki. yapacak hiçbir şeyim kalmadı ne yapsam olmuyor

Oyla 0
başınız sağolsun, internet ortamında muhtelif yerlerdeki yazışmalarınızı gördüm. bu tarz durumlarda (kuşunuzda ilk belirtiler başlayınca) vakit kaybetmeden güçlü bir antibiyotik tedavisine başlamak gerekiyor, kuşun gidişatına göre tedaviye sonradan başka ilaçlar da eklenebilir. Tabi ilaca bugün başlasaydınız bile muhtemelen işe yaramayacaktı ancak tecrübe edindikçe erken belirtileri görmeye başlarsınız.

başka kuşlarınız varsa onları da yakindan takip edin bulaşıcı olma ihtimali var. kabarma, halsizlik, iştahsızlık , dışkıda bozulma vb belirtiler görürseniz gecikmeden müdahale edin

Oyla 1
başınız sağolsun, internet ortamında muhtelif yerlerdeki yazışmalarınızı gördüm. bu tarz durumlarda (kuşunuzda ilk belirtiler başlayınca) vakit kaybetmeden güçlü bir antibiyotik tedavisine başlamak gerekiyor, kuşun gidişatına göre tedaviye sonradan başka ilaçlar da eklenebilir. Tabi ilaca bugün başlasaydınız bile muhtemelen işe yaramayacaktı ancak tecrübe edindikçe erken belirtileri görmeye başlarsınız.

başka kuşlarınız varsa onları da yakindan takip edin bulaşıcı olma ihtimali var. kabarma, halsizlik, iştahsızlık , dışkıda bozulma vb belirtiler görürseniz gecikmeden müdahale edin
Benim kuşum çok halsizdi onu bildiğimden beri. birkaç senedir de en ufak şeylerine bile takılırdım. ama onun halsizligi gözüme hiç batmadı. ayagı kırıldı veterinere gittik o da hiçbir şey anlamadı. bu raddeye gelene kadar nasıl fark edemedim aklım almıyor. bugün fark edip ilaca basladım ve kaybettik... artık dediğiniz gibi ilerleyeceğim. diğerleri için de her şeyi güzelce temizleyip durumlarını gözlemleyeceğim. sağ olun ?

Oyla 0