Kuşum hasta lütfen yardım eder misiniz ?

Tuni's Owner

Yeni Üye
Merhaba , kuşum iki gündür bu şekilde hasta. Poposundan çıkan kırmızı bir kitle var yapışmış durumda bugün geri girmişti ama tuvaletini yaparken yine çıktı. Özellikle tuvaletini yaparken orası kanıyor . Vitamin ve aspirin iciremdim bir türlü, anlıyor ve içmiyor. Ilık suyla poposunu temizleyip terramycin sürüyorum. Ondan kan aktıkça çok üzülüyorum. Ne yapabilirim acaba ? Sizce bu nedir ? Tuvaletinde de beyaz renkler vardı acaba yumurta vardı da içinde mi kırıldı ? Lütfen yardım edin Aşağıya fotoğrafını koymayı denedim ama olmadı.

Merhaba , kuşum iki gündür bu şekilde hasta. Poposundan çıkan kırmızı bir kitle var yapışmış durumda bugün geri girmişti ama tuvaletini yaparken yine çıktı. Özellikle tuvaletini yaparken orası kanıyor . Vitamin ve aspirin iciremdim bir türlü, anlıyor ve içmiyor. Ilık suyla poposunu temizleyip terramycin sürüyorum. Ondan kan aktıkça çok üzülüyorum. Ne yapabilirim acaba ? Sizce bu nedir ? Tuvaletinde de beyaz renkler vardı acaba yumurta vardı da içinde mi kırıldı ? Lütfen yardım edin Aşağıya fotoğrafını koymayı denedim ama olmadı.
Fotoğrafı koyabiliceğiniz link:

Oyla 0
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Bunu ekleyebilidim kırmızı bir kitle var. Tuvaletini yaparken bağırıyor ama kan tuvaketinde değil büyük ihtimalle aşındıgi için falan kanıyor gibi.

Oyla 0
Merhaba, enfeksiyon daha fazla kapmadan veterinere goturmelisiniz. Ciddi sıkıntılı bir durum bagirsak sarkmalari

Oyla 0
Merhaba, enfeksiyon daha fazla kapmadan veterinere goturmelisiniz. Ciddi sıkıntılı bir durum bagirsak sarkmalari
Çok teşekkür ederim yazdığınız için . Maalesef pandemi dolayısıyla dışarı çıkamıyorum apartmanım dahil her taraf virüs kaynıyor özel arabam da yok bu yüzden göturemuiyorum. Evde yapabileceğim seyler önerebilir misiniz acaba ?

Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Bu tip durumlarda eğer dışarıda kalırsa o parça enfeksiyon riskleri artıyor. Aynı zamanda çıplak elle dokunmamalısınız.
Sarkan doku üzerinde bir sitoloji kültürü ve bir bakteri kültürü yapılmalıdır.
Kurumaların önlenmesi adına o bölge kayganlaştırıcı benzeri, zeytinyağı gibi ürünler sürülerek nemli tutulmalı.
Bunun harici tamamen sizin kontrolünüz dışında, tedavi gerektiriyor. Son derece ölümcül bir problemdir.

Oyla 0