kuşum hasta mı yoksa yaşlı mı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bengs
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

bengs

iyikus.com Üyesi
arkadaşlar merhaba, bugün fotoğraflarda gördüğünüz erkek muhabbet kuşunu aldım. fakat kuş uykulu gibi böyle durduğu yerden kıpırdamıyor, yem yemiyor yani etrafına bile dönüp bakmıyor çok enteresan. alışma sürecinde mi yoksa hasta mı anlayamadım. yaşlı değil sanırım aldığım adam bir yaşına daha girmedi dedi. lütfen yardım edin.

Ekli dosyalar

• 08F82258-7ACA-4A32-BA98-E147D6D2840C.jpeg
    08F82258-7ACA-4A32-BA98-E147D6D2840C.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
  • 43C5275B-2AF5-4F6B-B8A8-596665C0EEC0.jpeg
    43C5275B-2AF5-4F6B-B8A8-596665C0EEC0.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 14
Yavru değil ama yaşlı da değil. 9-10 ay civarı bir erkek. Ortamı yeni tanıdığı için durgun olması normal. 4-5 güne alışacaktır. Bu süreçte kafesten çıkarmamanız iyi olur. Kendi kuşlarınızla yan yana koymayın, karantina süresi gibi düşünün ☺️ tüyü kadar ömrü olsun hepsinin, maşallah ?

Oyla 0
Yavru değil ama yaşlı da değil. 9-10 ay civarı bir erkek. Ortamı yeni tanıdığı için durgun olması normal. 4-5 güne alışacaktır. Bu süreçte kafesten çıkarmamanız iyi olur. Kendi kuşlarınızla yan yana koymayın, karantina süresi gibi düşünün ☺️ tüyü kadar ömrü olsun hepsinin, maşallah ?
evet aldığım adam da öyle söyledi yavru değil ama yaşına daha girmedi dedi benim de evdeki dişi muhabbet kuşum yetişkin olduğu için yavru almayayım dedim çünkü öldürebiliyormuş kendinden küçük erkeği. ben de tam tersine acaba dişi ile yanyana dursa daha mı iyi alışır diye düşünmüştüm ama ayırayım öyleyse birbirlerini görmesinler. teşekkür ediyorum???

Oyla 0
evet aldığım adam da öyle söyledi yavru değil ama yaşına daha girmedi dedi benim de evdeki dişi muhabbet kuşum yetişkin olduğu için yavru almayayım dedim çünkü öldürebiliyormuş kendinden küçük erkeği. ben de tam tersine acaba dişi ile yanyana dursa daha mı iyi alışır diye düşünmüştüm ama ayırayım öyleyse birbirlerini görmesinler. teşekkür ediyorum???
Görmemesinden, alışma sürecinden daha çok hastalık vs bir durum varsa kendi kuşunuza geçmemesi için. 4-5 gün gözlem yapıp bir sıkıntı yoksa kuşlarınızın yanına almanız daha iyi oluyor ??

Oyla 0