Kuşum hasta. Nasıl tedavi etmeliyim?

BULUT.

iyikus.com Üyesi
Merhaba 6-7 aylık bir muhabbet kuşumuz var. Oldukça durgun.Biraz araştırdığımda belirtiler beni kuruma diye adlandırılan hastalığa yönlendirdi. İshal değil, akşama doğru mayışıyor ve sürekli bir uyuma hâli gözlemliyorum,yemin yanına gitmiyor bile kendi avucuna döküp veriyorum,öndeki kemiği ele geliyor hissediyorum oradaki sivriliği, göğüs kafesi yukarıda duruyor,tüylerini çoğu zaman kabartmış görüyorum. Önerebileceğiniz herhangi ilaç var mı çünkü çok gerginim ve hemen tedavisine başlamak istiyorum.

BULUT.

iyikus.com Üyesi
Linki bıraktım
Görseller de bu şekilde

Ekli dosyalar

• 20220305_200808.jpg
    20220305_200808.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 3
  • 20220305_200736.jpg
    20220305_200736.jpg
    849.3 KB · Görüntüleme: 3
  • 20220305_200723.jpg
    20220305_200723.jpg
    837.2 KB · Görüntüleme: 3

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
hafif kırgınlık olabilir ancak ben yazdığınız ileri belirtileri göremedim. diğer arkadaşlar da müsait olunca yorum yaparlar

probiyotik ve multivitamin takviyesi uyguluyormusunuz?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, kuş aslında sağlıklı görünüyor. Bahsettiğiniz kuruma belirtisinde kuşların halleri ve duruşları genelde belirgin etkileniyor. Her kemiğin ele gelmesi megabakteri ( kuruma yanlış bir tabir olur) olarak nitelendirilemez. Zayıflıyor olabilir. Böyle bir durumda beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek gerekiyor.

BULUT.

iyikus.com Üyesi
Merhaba, kuş aslında sağlıklı görünüyor. Bahsettiğiniz kuruma belirtisinde kuşların halleri ve duruşları genelde belirgin etkileniyor. Her kemiğin ele gelmesi megabakteri ( kuruma yanlış bir tabir olur) olarak nitelendirilemez. Zayıflıyor olabilir. Böyle bir durumda beslenme alışkanlıklarını gözden geçirmek gerekiyor.
Beslenme alışkanlıklarında ne tür bir değişiklik yapmalıyım? Tavsiyeniz nedir?

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Hayır henüz uygulamadık araştırdığım bir dönemdeyim bir tavsiyeniz varsa bilmek isterim.

mutlaka kullanmanız gerekir. misal, probiyotiğin önleyici ve iyileştirmeye yardımcı etkisi vardır. forumda arama kısmina yazıp arastırabilirsiniz

ben şu an nekton-s (multivitamin+multimineral+ aminoasit) ve probiacti bird (probiyotik+prebiyotik) kullanıyorum memnunum. probiyotik olarak daha bilindik yabancı markaları da tercih edebilirsiniz

ilaveten tohum haricinde meyve,sebze,yumurta vb dengeli beslenme çok önemli. bunlarin hepsini forumda arayıp okuyabilirsiniz

BULUT.

iyikus.com Üyesi
mutlaka kullanmanız gerekir. misal, probiyotiğin önleyici ve iyileştirmeye yardımcı etkisi vardır. forumda arama kısmina yazıp arastırabilirsiniz

ben şu an nekton-s (multivitamin+multimineral+ aminoasit) ve probiacti bird (probiyotik+prebiyotik) kullanıyorum memnunum. probiyotik olarak daha bilindik yabancı markaları da tercih edebilirsiniz

ilaveten tohum haricinde meyve,sebze,yumurta vb dengeli beslenme çok önemli. bunlarin hepsini forumda arayıp okuyabilirsiniz
Çok çok teşekkür ederim?????????? Son olarak titremesi ve kalp atışlarının çok hızlı olması normal mi sizce? Yani bizi bir tehdit olarak görüp korkuyor olabilir mi?

neanderthalensis 

Yönetici
Moderatör
Çok çok teşekkür ederim?????????? Son olarak titremesi ve kalp atışlarının çok hızlı olması normal mi sizce? Yani bizi bir tehdit olarak görüp korkuyor olabilir mi?

videoda hızlı nefes aldığı görülüyor ancak hemen ilaca sarılmayı gerektiren bir durum ben göremedim. kuşu biraz beslenme yönünden desteklemekte bağışıklığı güçlendirmekte fayda var bence

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, gerekli cevapları arkadaşımız vermiş. Benim de ekleyebileceğim bir şey yok. Mutlaka kuşların bakımı ve beslenmesi kategorilerini karıştırınız.