Kuşum hasta sanırım ne yapmalıyım

Kral12345

Yeni Üye
Merhabalar bana 17 gün önce kuş hediye edildi. Çok halsiz sürekli uyuyor bazen kafasını kanadına gömüyor. 2 önce kusma sorunu vardı, araştırdım fazla vitaminden de kusabiliyorlarmış.yemi vitaminliydi ve çok yem yiyordu bende yemini değiştirdim. O zamandan beri kusmuyor. Ama hala bir kabarık lık var sürekli yorun suyunu içiyor yemini yiyor. Zaten oldum olası çok hareketli bir kuş değildi (yani geldiğinden beri öncesini bilmiyorum) gün içinde sadece 1 saat çok hareketlendirdi ordan oraya koşardı,sonra yine uyurdu şimdi o bile yok. Kuş sesi açtığımda çıldırırdı artık bir kere cikliyor. Ne yapmam lazım. Lütfen yardım edin

Rosantex

iyikus.com Üyesi
Benim kuşum da inanılmaz sakin, hasta olma ihtimali olmakla birlikte karakteri de böyle olabilir. Bulunduğu oda soğuksa ondan da olabilir. Soğuk algınlığı da geçiriyor olabilir forumda soğuk algınlığı için yapılacaklar temalı bir sürü konu var onlara da göz atabilirsiniz.

Oyla 0

VBZE433 

Uzman Yetiştirici
Kuşunuzun çekebilirseniz bir videosu / genel görünüşünü buraya yükleyin lütfen
Ayrıca temiz peçete üzerinde bir kaç dışkı resmini de yükleyin
Kuşunuzu bu arada sıcak tutun ortam ısısı değişmeden 24 C gibi olsun
Probiyotik ve vitamin takviyesi yapın suluktan (eğer içiyorsa suluktan)
Veterinere gösterin bizim bilemeyeceğimiz bir şeyleri de olabilir.
Yemleri taze olsun kontrol edin. Küf kokulu bir durum varsa atın yeni taze yem verin. Taze kızıl darı da verebilirsiniz.
Kefes tabanına inmeden iyileşmesi iyi olur.

Oyla 0

Kral12345

Yeni Üye
Benim kuşum da inanılmaz sakin, hasta olma ihtimali olmakla birlikte karakteri de böyle olabilir. Bulunduğu oda soğuksa ondan da olabilir. Soğuk algınlığı da geçiriyor olabilir forumda soğuk algınlığı için yapılacaklar temalı bir sürü konu var onlara da göz atabilirsiniz.
Oda soğuk değil. Söylediğiniz yazıya bakıcaö teşekkürler

Oyla 0

Kral12345

Yeni Üye
Kuşunuzun çekebilirseniz bir videosu / genel görünüşünü buraya yükleyin lütfen
Ayrıca temiz peçete üzerinde bir kaç dışkı resmini de yükleyin
Kuşunuzu bu arada sıcak tutun ortam ısısı değişmeden 24 C gibi olsun
Probiyotik ve vitamin takviyesi yapın suluktan (eğer içiyorsa suluktan)
Veterinere gösterin bizim bilemeyeceğimiz bir şeyleri de olabilir.
Yemleri taze olsun kontrol edin. Küf kokulu bir durum varsa atın yeni taze yem verin. Taze kızıl darı da verebilirsiniz.
Kefes tabanına inmeden iyileşmesi iyi olur.
IMG_20210122_164605_788.jpgIMG_20210122_130951_156.jpgIMG_20210122_130922_746.jpg
Oda sıcaklığı iyi. Üstü de örtülü. Yemeğinide yeni koydum. Daha yavru vitamin hiç vermedim ne önerirsiniz. Pazartesi ilk iş veterinere götürücem zaten o zamana kadar ne yapmalıyım

Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Kritik kabarma sergiliyor. Bir veterinere danışmanızı öneririm. o sürede ortam ısısı sabitleme haricinde pek yapabileceğiniz bir şey kalmıyor. Vitamin takviyesi ve probiyotik sunulabilir.

Oyla 0