Kuşum hasta yardım

gizemm1234

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 hafta önce kuşumun yanına arkadaş almıştım başta çok iyilerdi fakat son 3 gündür sürekli halsiz kafasını kanatlarının arkasına gömüyor kabartıyor kendini günün çoğu saati böyle ishallikte var yemesinde içmesinde hiç bir sorun yok takip ediyorum ara ara arkadaşıyla ilgileniyor kafasını kaşıyor ağzıyla besliyor ama çoğu zaman hareketsiz diğer kuş oldukça hareketli hiç bir sorun yok sizce ne yapmam gerek

Dışkısı da böyle ara ara cıvık oluyor ara arada dağılıyor su gibi lütfen yardımcı olun bir an önce sağlığına kavuşsun istiyorum

Ekli dosyalar

• IMG_20191002_151231.jpg
    IMG_20191002_151231.jpg
    311.5 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
Elma Sirkesi ekleyin suluguna aspur verin normal yemi kaldırın. ayrıca meyve sebze gibi yiyecekleri çokmu verdiniz.?
benimde böyle oldu ihsal ilacı aldım veterinerden birgün ilaç. birgün sarmısaklı su diğer gün elma sirkesi ekledim ardımdan proboyotik ile kürü bitirdim çok şükür düzeldi.

Oyla 0
Ayrıca sizde BURSAdasınız bende fazlasıyla vitamin amonasit diazyme256 E-S vitaminleri mevcut ihtiyacınız olursa yazmanızda mahsur yok herşey mubişler için. illa karşılaşmak gerekmez kargoyla çözüm bulunur.

Oyla 0
Merhaba henüz çok yeni ortamında. Ortam ısısı, stres, yeni kafes ve yemler hatta su değişimi bile kuşları çok etkiler. ishali bu nedenle olabilir diye düşünüyorum eğer bir rahatsızlığı yoksa. Bu ishal tonu genelde yer değişiminde rastlanıyor. Bir ihtimal getirirken üşütmüş olabilir. Onun içinde ortam ısısını sabitlemek ve içerik açısından zengin bir vitamin + aminoasit vermek. Dal darı varsa eğer onu kuşa verebilirsiniz. Hızla tüketecektir. Az yem ve su tükettiği için yeni kuşlar halsiz olabiliyorlar. Ayrıca elma dilimi konulabilir kafese

Oyla 0
Merhaba arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler yeni gelen kuşta bir problem yok çok şükür diğer kuşum ishal oldu dal darı verdim suyuna elma sirkesi ekledim tam anlamıyla düzelmedi ama eski haline göre daha iyi çok şükür dışkısı düzelmeye başladı hareketlendi yeşillik vermedim haftada 1 kez yumurta maması yapıyorum onun haricinde sadece yem veriyorum arada yemin içerisine Yulaf ve Aspur koyuyorum 2 3 hafta da bir olmak kaydıyla hafta da 1 kere suyuna avisol b vitamini koyuyorum 1 kere de elma sirkesi elimden geldiğince iyi bakmaya çalışıyorum ama neden böyle oldu anlamadım

Oyla 0
Mevsimsel tüy dönemi bitişindeler ve ortam ısıları düşüşte. Bu nedenle bir kırgınlığı olabilir. Birde Avisol B tek başına yeterli olmaz. Daha kapsamlı bir multi vitamin ve aminoasit desteği sağlamalısınız. Örneğin DAC,Rönfried, Tolyamin Forte, Nekton gibi ürünler ihtiyacınızı iyi derecede karşılayacaktır. Bölünmüş şişelerde satılabiliyor pahalı olan ürünler. Uzun süre yetecektir.

Oyla 0