Kuşum hastamı ? hareketinin anlamı ne

Merhaba benim kuş sürekli dışarda duruyor kafese koyduğum zaman sürekli hareket halinde ve o şekil tellere gagasını ısırır şekilde tutuyordu.Ondan olabilir.yada birşeylerden korkmuşta olabilir.Bu arada kuşun tırnakları çok uzun kısaltırsanız iyi olur ama kesmek için bilgi sahibi birinden yardım almanızı öneririm fazla keserseniz kanama olabilir.

Oyla 0
Birincisi muhabbet kuşları stres altında oldukları zaman bu hareketi yaparlar. Yani kendilerini güvende hissetmedikleri zaman. Bu gibi durumlarda kafesi yüksek bir yere konumlandırın ki kuş kendini güvende hissetsin. Fazlada rahatsız etmeyin. Ve kafesin yanında ani hareketlerden ve yüksek sesle konuşmaktan kaçının.

İkinciside kafesten çıkmak istedikleri zaman yapabilirler. Kuşu salın uçurun bol bol...

Oyla 0
Merhaba, arkadaşlarımın yazdıklarına ek olarak sindirim sorunu çeken kuşlar bu tip bir asılmayla gaga hareketleri yaparak rahatlama eğilimindedirler. Bu nedenle de yapıyor olabilir. Yemin taze ve temiz olduğundan emin olunuz. Dışkı fotoğrafı atabilir misiniz?

Oyla 0
birazdan atacağım bu arada başka odaya koydum fazla yapmamaya başladı odam hava almıyordu o yüzden nefes alamıyor olabilir ve kuş 7 aylık sahibi artık bakamayacağı için bize verdi yani stres altındaysa normal yabancıyız hayvana

Oyla 0
birazdan atacağım bu arada başka odaya koydum fazla yapmamaya başladı odam hava almıyordu o yüzden nefes alamıyor olabilir ve kuş 7 aylık sahibi artık bakamayacağı için bize verdi yani stres altındaysa normal yabancıyız hayvana

Yerini dediğim gibi yüksek bir yer ayarlayın ve hep orada kalsın birdaha değiştirmeyin. Zamanla alışır sorun olmaz.

Oyla 0
Birincisi muhabbet kuşları stres altında oldukları zaman bu hareketi yaparlar. Yani kendilerini güvende hissetmedikleri zaman. Bu gibi durumlarda kafesi yüksek bir yere konumlandırın ki kuş kendini güvende hissetsin. Fazlada rahatsız etmeyin. Ve kafesin yanında ani hareketlerden ve yüksek sesle konuşmaktan kaçının.

İkinciside kafesten çıkmak istedikleri zaman yapabilirler. Kuşu salın uçurun bol bol...
Abi bakarmısın

Bu kadar aşırı değil

Yerini dediğim gibi yüksek bir yer ayarlayın ve hep orada kalsın birdaha değiştirmeyin. Zamanla alışır sorun olmaz.
Abi bir bakatmısın

Oyla 0
Aşırı olmayan nedir?
Bu arada videoda ki kuşun tırnak bakımı yapılması gerekiyor.

Oyla 0
Ha bir de uyarayım. Kuşun tırnağını siz kesmeyin sakın. İşi bilen biri kessin. Mazallah çok derinden kesersiniz sonra damara denk gelir kuş kanamadan ölür vallahi. İşi bilen biri tırnağını kessin.

Oyla 0