KUŞUM İLAÇ KULLANIYOR ama

Kahramanze

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar kuşum boyalı ishalden dolayı sulphamazatin kullanıyor kullanmaya başlayalı (Cuma akşam Dan itibaren) 4 gün oldu bu sayfadan tavsiye üzerine almıştım ( üç hafta önce veterinere götürdüm dışkısına herhangi bişey söylemedi antibiyotik ve metpamid vermişti ama bi gün kullandım onları iyi gelmedi iyice halsizleştirdi)
ilacı kullanmaya başladığım gün ki dışkısı 2. Gün ve bugünü görsellere sırası ile
Ekleyeceğim. İlaç bugüne kadar etkisini göstermesi gerekmiyor muydu? Akabinde probiyotik kullanacağım ama şuan toparlanmış gibi gözükmüyor bugün neredeyse hiç
Yemek yemedi civarda adam akıllı kuştan anlayan vet yok en lüksüne götürmüştüm orası zaten 750₺ aldı üstelik gelişme olmadı lütfen yardımcı olun
Anlık görüntü; oqb7qpp.jpeg
Bugün sadece 2 dışkı yapmış
Ötmedi yemedi kabarık ama uyku halinde dğeil

Ekli dosyalar

• 7d5251f7-080d-470b-9141-ba03e5dafa33.jpeg
    7d5251f7-080d-470b-9141-ba03e5dafa33.jpeg
    171.1 KB · Görüntüleme: 3
  • c74e367d-2ab1-4602-9e6d-f88306419c03.jpeg
    c74e367d-2ab1-4602-9e6d-f88306419c03.jpeg
    394.4 KB · Görüntüleme: 3
Arkadaşlar kuşum boyalı ishalden dolayı sulphamazatin kullanıyor kullanmaya başlayalı (Cuma akşam Dan itibaren) 4 gün oldu bu sayfadan tavsiye üzerine almıştım ( üç hafta önce veterinere götürdüm dışkısına herhangi bişey söylemedi antibiyotik ve metpamid vermişti ama bi gün kullandım onları iyi gelmedi iyice halsizleştirdi)
ilacı kullanmaya başladığım gün ki dışkısı 2. Gün ve bugünü görsellere sırası ile
Ekleyeceğim. İlaç bugüne kadar etkisini göstermesi gerekmiyor muydu? Akabinde probiyotik kullanacağım ama şuan toparlanmış gibi gözükmüyor bugün neredeyse hiç
Yemek yemedi civarda adam akıllı kuştan anlayan vet yok en lüksüne götürmüştüm orası zaten 750₺ aldı üstelik gelişme olmadı lütfen yardımcı olun
Anlık görüntü; oqb7qpp.jpeg
Bugün sadece 2 dışkı yapmış
Ötmedi yemedi kabarık ama uyku halinde dğeil
Merhaba öncelikle meptamid ağır bir ilaçtır.özellikle kusma hareketi yapıyorsa kullanılmaz.
ilaç değişimi de kuşların bünyesine zararlıdır.
Bu dışkı bana koksidiyozu andırdı.koksidiyoz rahatsizligindada
Genelde herkes sulphamezatin kullanır.farkli antibiyotiklerde var kullanılan.
Sulphamezatin Fakat etki etmemiş dediğinize göre.
Benim önerim ise bir aralık antibiyotik kullanmayın.kuş dinlensin.
Elle besleme yapın
Probiyotik kullanın
K vitaminini arttırın .

Son düzenleme:
Merhaba öncelikle meptamid ağır bir ilaçtır.özellikle kusma hareketi yapıyorsa kullanılmaz.
Bu kadar ilaç veya ilaç değişimi de kuşların bünyesine zararlıdır.
Bu dışkı bana koksidiyozu andırdı.koksidiyoz rahatsizligindada
Genelde herkes sulphamezatin kullanır.farkli antibiyotiklerde var kullanılan.
Sulphamezatin Fakat etki etmemiş dediğinize göre.
Benim önerim ise bir aralık antibiyotik kullanmayın.kuş dinlensin.
Elle besleme yapın
Probiyotik kullanın
K vitaminini arttırın .
Teşekkür ederim hocam bende öyle
Bildiğim için sulphamazatin kullandım bende bende koksidiyoz a benzettim kusma hareketini bazen yapıyordu vete gittiğimizde toplasam 2,3 olmamıştır. Ondan mütevellit verdiklerini düşünüyorum ama dediğim gibi devam etmedim 2 gün daha kullandıktan sonra
Entrobac gerwit vb probiyotik kullanacağım başka tavsiyeniz var mı koksidiyoz neden olur geçmesi gerekmiyor muydu?

Üstteki önerdiklerim tedavi amaçlı değil. (Direnç arttırması için )kuşun dinlenmesi açısından antibiyotikleri bırakın .(3-4 gün)daha sonrasında tekrar bir tedavi yöntemi önerilir.Yanlis kullanılan antibiyotik kuşları etkileyebilir.
-mavi haşhaş ( normal zamanda kuşlara doğal önleyici olarak kullanılabilir.tedavi etmez) (şuan da kullanmanızı tavsiye etmem).
Üstteki dediğiniz probiyotikleri belirli aralıklarla kullanabilirsiniz.🙂

Son düzenleme:
Teşekkür ederim hocam bende öyle
Bildiğim için sulphamazatin kullandım bende bende koksidiyoz a benzettim kusma hareketini bazen yapıyordu vete gittiğimizde toplasam 2,3 olmamıştır. Ondan mütevellit verdiklerini düşünüyorum ama dediğim gibi devam etmedim 2 gün daha kullandıktan sonra
Entrobac gerwit vb probiyotik kullanacağım başka tavsiyeniz var mı koksidiyoz neden olur geçmesi gerekmiyor muydu?
Sulphamezatine devam belki öneren olur.ama benim fikrim üstteki gibi 🙂
Kafes temizliği önemli ve elle besleme yapmanız daha iyi olacaktır.🙂

Geri