Kuşum ishal oldu ne yapmayalım çok korkuyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Bendis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bendis

Yeni Üye
Dünden beri ishal suyuna pirinç suyu ve sirke katarak verdim. Yemek yiyiyor su içiyor fakat halsiz her halinden belli tüylerini kabartıyor

Ekli dosyalar

• IMG_20210506_164936.jpg
    IMG_20210506_164936.jpg
    633.4 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20210506_164930.jpg
    IMG_20210506_164930.jpg
    570 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
dışkılar kötü, kuş tabana inmiş uyuyor. mümkünse bugün acil veterinere gitmenizi öneririm. baytril , sulphamezathine ya da tetramezatin gibi bir ilaç verebilir

Oyla 0
Çok geçmiş olsun. Sarı lekeli dışkılamalar çok ciddi sorunlara işaret edebilir. Götürme kararı almanıza açıkçası sevindim. Umarım tez zamanda iyileşir. Verilecek ilaçların isimlerini mutlaka öğreniniz.

Oyla 0
Veterinere gittim tetramezatin ve aminosol verdi. Maalesef kendisi kanatlı hayvanlardan pek anlamadığını Gaziantep'te iyi bir kanatlı hoca olmadığını söyledi. İlaçtan ve vitaminden kuşun ağzına 2 şer damla damlattım. Umarım miniğim iyi olur. Ekstra yapabileceğim bir şey var mı sizce ne önerirsiniz?
Kuşun önüne kanarya yemi (aspur)veya dal darı koyun.Eğer kuş yerde ise yemini ve suyunu rahat ulaşabileceği şekilde yakınına koyun.Kuşun olduğu ortam sıcak olsun.Kuşun kaybettiği suyu ve minerali tekrar kazanması,enerjisinin yükselmesi,vücut dengesine ve ishaline iyi gelmesi için ayrıca mutlaka elektrolit verin.

Oyla 0
Rönfried Elektrolyt 3Plus kullanıyorum ben.Memnunum.Eczaneden alınan bir elektrolit de var (Ge-Oral)ama ben kullanmadım,forumda kullanan arkadaşlar mutlaka vardır,belki nasıl kullanılacağı konusunda yorum yaparlar.
Bağırsak düzenleyici olarak Probiacti-bird kullanıyorum,Rönfried'in Entrobac'ını da tavsiye eden arkadaş çok.
Bu resmini koyduğunuz markayı bilmiyorum.Üzerinde 'ishale son''yazıyor,belki etkilidir,bilemiyorum.

Oyla 0
Veterinere gittim tetramezatin ve aminosol verdi. Maalesef kendisi kanatlı hayvanlardan pek anlamadığını Gaziantep'te iyi bir kanatlı hoca olmadığını söyledi. İlaçtan ve vitaminden kuşun ağzına 2 şer damla damlattım. Umarım miniğim iyi olur. Ekstra yapabileceğim bir şey var mı sizce ne önerirsiniz?

tetramezatin toz formda, nasıl uyguladınız ilacı?

Oyla 0
Eğer devam ederse başka bir veteriner tercih etmeye çalışırım. ? Peki ekstra attığım bağırsak düzenleyiciyi kullanayım mı sizce ?

beni yanlış anladınız, sulphamezathine en sık kullanılan ilaçlardan biridir, mutlaka etkisi olur.

1-2 gün içinde yeterli etkiyi göstermezse ya da kuş daha kötüleşirse enrofloksasin (baytril, enrocure vb) kullanmak gerekebilir. ben olsam ilaçla birlikte bağırsak düzenleyici kullanmam

Oyla 0
beni yanlış anladınız, sulphamezathine en sık kullanılan ilaçlardan biridir, mutlaka etkisi olur.

1-2 gün içinde yeterli etkiyi göstermezse ya da kuş daha kötüleşirse enrofloksasin (baytril, enrocure vb) kullanmak gerekebilir. ben olsam ilaçla birlikte bağırsak düzenleyici kullanmam
Şimdi anladım, tamamdır teşekkür ederim

Son düzenleme:
Oyla 0
Filtre yok ise ilaç sulphamazethine değil gibi. İki ürünü karıştırmış olabilir ya da etken maddesi benzer bir ilaç olabilir. Mutlaka kullanin ürünü. Süreç sonunda kontrol edelim tekrardan

Oyla 0
ben sıvı görünce rengine dikkat etmeden sulphamezathine yazmışım kusura bakmayın, kuşta değişiklik v

ben sıvı görünce rengine dikkat etmeden sulphamezathine yazmışım kusura bakmayın, kuşta değişiklik var mı?
Evet bugün biraz daha iyi en azından ötüyor ve kafesten çıkmak istiyor sürekli uyumuyor kafesin altında. Dışkı biraz daha katı geldi bana

Ekli dosyalar

• 1620478523628..jpg
    1620478523628..jpg
    836.3 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Oyla 0
Evet limon bugün biraz daha iyi en azından ötüyor ve kafesten çıkmak istiyor sürekli uyumuyor kafesin altında. Dışkı biraz daha katı geldi bana

dışkıda bariz toparlama var, bu şekilde devam ederse 2-3 gün içinde kus çok daha iyi olur. iyileşse bile ilacı bırakmayın, 5 gün kullanılmalı, biterse tekrar temin edin

Oyla 0