Kuşum ishal

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan BULUT.
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BULUT.

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Kuşum ishal. Sabah yumurta beyazı verdim. 1 lira büyüklüğünde neredeyse ve suyunda probiyotik var. Röhnfried entrobac kullanıyorum ve haftada 1 kez kullanıyorum. Daha önce pek dikkat etmemiştim ama sanki son iki haftadan beri probiyotik verdiğim günlerde ishal oluyor. Probiyotik ishal yapar mı?
Bu arada keyfi gayet yerinde mutlu,konuşuyor, hoplayıp zıplıyor.

Ekli dosyalar

• 20220509_154746.jpg
    20220509_154746.jpg
    590.1 KB · Görüntüleme: 3
  • 20220509_154740.jpg
    20220509_154740.jpg
    692.5 KB · Görüntüleme: 3
Merhaba, dışkılar aşırı telaş edeceğiniz seviyede değil. Beslenme kaynaklı bozuluyor muhtemelen. Probiyotik skt kontolü yapar mısınız? Bozulmuş da olabilir

Kasım 2023 gösteriyor. Probiyotik ağzı kapalı bir kutuda ve kitaplığımda duruyor buzdolabında falan saklamam gerekmez değil mi? Probiyotiğin bozulduğunu nasıl anlarım?

Kasım 2023 gösteriyor. Probiyotik ağzı kapalı bir kutuda ve kitaplığımda duruyor buzdolabında falan saklamam gerekmez değil mi? Probiyotiğin bozulduğunu nasıl anlarım?
hayır dolapta saklamak gerekmiyor. İlk aldığınızda ki kokusu değişmiş ve topaklanmalar başladı ise genelde bozuluyor ya da işlevini yitiriyor. Elektrolit kullanılabilir ishal olunan dönemlerde ya da flora düzenleyici, pektim içeren divitsol gibi ürünler de tercih edilebilir.