kuşum iyileşti ama hala kanatlari titriyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yarenn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yarenn

Yeni Üye
merhabalar, yaklaşık 1,5 hafta önce kuşum cereyanda kaldı. akşam baktığımda ayakları yanıyordu, tüylerini kabartıyordu bir de titremesi vardı. hemen suyuna birkaç damla limon damlatıp camı açık olmayan bir odaya aldım. kafesin üç tarafını kapattım. ateşi bir saate kalmadan düştü tüy kabartması da geçti. artık olduğu odanın camını açmıyorum.( 5 aylık, dışkısı gayet normaldi hala öyle. iyileşmeseydi veterinere gösterecektim ama 1 2 günde toparladı)

ama kanat titretmesi kaldı, fark ettim de beni ve ailemden birini gördükçe yapıyor bunu. bu aralar çok kafes dışına çıkartmıyorum ondan olabilir diye düşündüm. zaten dışarı çıkartsamda uçmuyor sürekli gagasıyla bir yerini kaşıyor asabileşti bambaşka birine dönüştü. bu durumları için yapabileceğim bir şey var mıdır? (genellikle sağ kanadını titretiyor)
tüy dökme döneminde olduğu için kaşınıyor olabilir mi?

Son düzenleme:
bu yazıyı yazarken dizimde kaşınıyordu, üç dakikada falan böyle beyazlı siyahlı şeyler dökülmüştü dizime

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-26 at 00.17.17.jpg
    WhatsApp Image 2022-06-26 at 00.17.17.jpg
    77.9 KB · Görüntüleme: 9
Merhaba,
Çok geçmiş olsun öncelikle. Umarım kuşunuz iyidir.
Korktuğunda, endişe ettiğinde, stres altına girdiğinde kendini titretebilirler.
- muhabbet kuşunun tiki olabilir.
- cereyanda kalmış olması olabilir
bence cereyan çarptığından ötürü azıcık etkisi üzerinde olmuş olabilir. ya da bununla beraber kuşunuza yapılan davranışlar onu ürkütmüş, strese sokmuşta olabilir.
eğer yeni yapılmış dışkı, 15 snlik video atma şansınız varsa daha sağlıklı geri dönüşler alabilirsiniz.
Tüy dökme döneminde olduğunu kafasında patlamamış tüy tüpcükleri var ise tüy döneminde olduğunu anlayabilirsiniz. Tüu dönemlerinde B vitamini verirseniz ve yulaf, ak daldarı gibi yemler verirseniz tüy dönemini daha stressiz bir şekilde atlatabilir.
3eb2325581dae9e114f6fcdd5dff95a0.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,
Çok geçmiş olsun öncelikle. Umarım kuşunuz iyidir.
Korktuğunda, endişe ettiğinde, stres altına girdiğinde kendini titretebilirler.
- muhabbet kuşunun tiki olabilir.
- cereyanda kalmış olması olabilir
bence cereyan çarptığından ötürü azıcık etkisi üzerinde olmuş olabilir. ya da bununla beraber kuşunuza yapılan davranışlar onu ürkütmüş, strese sokmuşta olabilir.
eğer yeni yapılmış dışkı, 15 snlik video atma şansınız varsa daha sağlıklı geri dönüşler alabilirsiniz.
Tüy dökme döneminde olduğunu kafasında patlamamış tüy tüpcükleri var ise tüy döneminde olduğunu anlayabilirsiniz. Tüu dönemlerinde B vitamini verirseniz ve yulaf, ak daldarı gibi yemler verirseniz tüy dönemini daha stressiz bir şekilde atlatabilir.
Ekli dosyayı görüntüle 24582
merhaba, cevap için teşekkür ederim, kafası tıpkı fotoğraftaki gibi. ancak anlamadığım şey korkmasını gerektiren hiç bir şey yapılmıyor oluşu. elektrik süpürgesinden korkuyor birazcık süpürge çalıştığında her zaman çalışmayan bir odaya alırım. cereyan meselesine gelirsekte iyileştikten sonra cereyanda kalmadı hiç.
b vitaminini nasıl kullanmam gerekiyor?