Kuşum kafasını sallıyor ağzından sıvı geliyor ve sürekli uyuyor

Miray Y

Yeni Üye
Bugün kuşum çok halsiz başladı. 4.5 aylık 3.5 aydır da bizimle birlikte. Sürekli uyuyor sesi çıkmıyor. Yem de yemedi yedirmeye çalıştı ama yemiyor. Kafasını bir aşağı bir yukarı sallar gibi sallıyor sanki midesinde sorun varmış gibi. Ağzından da sıvı geliyor. Ne yapabiliriz çok korkuyoruz. Dışkısı da ishal gibi koyu renkte

Sindirim sorunları, kursak enfeksiyonları bir arada görülebilir. Çoklu problemlerde önce hangisine başlanacağına karar vermek gerekiyor. Dışkıda koku alıyor musunuz?

Oyla 0
kafes tabanındaki dışkıların net fotosu ve kuşun min. 15 sn. videosunu görmek gerekir

rahatsızlık bugün mü başladı? kuş son iki günde normal diyetinin dışında ya da bozuk birşey yemiş olabilir mi? tüm bunları eksiksiz yazmanız gerekiyor

Oyla 0
kafes tabanındaki dışkıların net fotosu ve kuşun min. 15 sn. videosunu görmek gerekir

rahatsızlık bugün mü başladı? kuş son iki günde normal diyetinin dışında ya da bozuk birşey yemiş olabilir mi? tüm bunları eksiksiz yazmanız gerekiyor
Evet bu sabah başladı. Dün gayet normaldi. Yeni yem almıştık dün farklı olarak onu yedi. Pelet yem yedi bir de farklı olarak. Darı verdik biraz yedirelim dedik ama sonra onu da kustu. Video yükleyemiyorum bir türlü. Ama sürekli uyukluyor

Ekli dosyalar

• 60FF1369-2334-4FE9-BE76-EFCCAE0237B2.jpeg
    60FF1369-2334-4FE9-BE76-EFCCAE0237B2.jpeg
    1.7 MB · Görüntüleme: 14
Oyla 0
kuşun bi kaç resmini paylaşınız. foto çekip ekran görüntüsünü alın, aşağıdaki "dosya ekle" seçeneğinden ekleyebilirsiniz

videoyu streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

dışkılar çok kötü. bozuk yem kaynaklı olabilir ya da ani gelişen ciddi bir bakteriyel enfeksiyon olabilir diye düşünüyorum

Oyla 0
Direk sulphamezathine başlayın bence. Büyük ihtimal koksidiyozla ilgili bir sıkıntı var. Ancak daha düşük ihtimallede yediği bozuk bir şeyden zehirlenme yaşıyor olabilir. Siz ilacı temin edene kadar zaten geçmezse zehirlenme değildir.. Yani ilacı kullanırsınız...

Oyla 0
kuşun bi kaç resmini paylaşınız. foto çekip ekran görüntüsünü alın, aşağıdaki "dosya ekle" seçeneğinden ekleyebilirsiniz

videoyu streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

dışkılar çok kötü. bozuk yem kaynaklı olabilir ya da ani gelişen ciddi bir bakteriyel enfeksiyon olabilir diye düşünüyorum
Normalde kafeste durmaz hiç ama bugün hiç sesini çıkarmıyor dışarı çıkmak için.

Ekli dosyalar

• F4757C49-5867-42BD-A727-E2E7223FC626.png
    F4757C49-5867-42BD-A727-E2E7223FC626.png
    630.1 KB · Görüntüleme: 7
  • CD439392-33C3-4AE2-B69A-16077DBB9685.png
    CD439392-33C3-4AE2-B69A-16077DBB9685.png
    645.8 KB · Görüntüleme: 5
Oyla 0
ben daha çok bakteriyel olduğunu düşünüyorum ani gelişim nedeniyle, ancak malkoçoğlu hoca şüphelendiyse koksidiyoz da olabilir tabi ki. sulphamezathine'i bu ikisi için de kullanabilirsiniz, temini zor olursa eczanelerde satılan bactrim de işinizi görür.

önemli olan, kuş yarına kadar düzelmezse sabah acilen ilaca başlanması gerekir

Oyla 0