Kuşum konuşmayı diğer kuşuma öğretip kendi konuşmayı bıraktı

LaviniaANKA

iyikus.com Üyesi
Merhabalar bir sultan papağanım birde muhabbet kuşum var papağanim duman sonradan ailemize katıldı geldiğinde cici kuş , aşkım, babacik ,baba,oğlum kelimelerini söyleyip akıcı bir şekilde ölürüm Türkiyem şarkısını ıslıkla çalıyordu muhabbet kuşumuz maviş ise hiç konuşmuyordu bir hafta içinde dumanın söylediği tüm kelimeleri öğrendi uzun zaman geçti duman şimdi herhangi bir resim görmeden ya da sabah saatlerinde uyandırmak dışında nerdeyse hiç konuşmuyor (tabi arada mavise serenat yapmadığı sürece )biz ek olarak duman ve annecim kelimelerini öğrettik annecimi zaten sadece sevilmek istedigimde diyor öbür türlü her zaman muhabbeti dinliyor birbirlerine de çok bağlılar özellikle papağan muhabbete çok bağlı ayiramiyorumda ne yapmam gerekir sizce benim için konuşması önemli değil ama konuşurken çok mutlu olurdu hiç susmazdi iyice kesti konuşmayı ne önerirsiniz acaba?

Merhabalar bir sultan papağanım birde muhabbet kuşum var papağanim duman sonradan ailemize katıldı geldiğinde cici kuş , aşkım, babacik ,baba,oğlum kelimelerini söyleyip akıcı bir şekilde ölürüm Türkiyem şarkısını ıslıkla çalıyordu muhabbet kuşumuz maviş ise hiç konuşmuyordu bir hafta içinde dumanın söylediği tüm kelimeleri öğrendi uzun zaman geçti duman şimdi herhangi bir resim görmeden ya da sabah saatlerinde uyandırmak dışında nerdeyse hiç konuşmuyor (tabi arada mavise serenat yapmadığı sürece )biz ek olarak duman ve annecim kelimelerini öğrettik annecimi zaten sadece sevilmek istedigimde diyor öbür türlü her zaman muhabbeti dinliyor birbirlerine de çok bağlılar özellikle papağan muhabbete çok bağlı ayiramiyorumda ne yapmam gerekir sizce benim için konuşması önemli değil ama konuşurken çok mutlu olurdu hiç susmazdi iyice kesti konuşmayı ne önerirsiniz acaba?
Merhaba bence papağanın konuşmaya ara vermesi muhabbet kuşundan kaynaklı değil bir rahatsızlığı varmı veya strese girdi mi yakın zamanda
Güncel dışkı resmini ve genel durumunu anlatan kısa bir video

Merhaba bence papağanın konuşmaya ara vermesi muhabbet kuşundan kaynaklı değil bir rahatsızlığı varmı veya strese girdi mi yakın zamanda
Güncel dışkı resmini ve genel durumunu anlatan kısa bir video
Rahatsızlık olarak geçmek bilmeyen bir ishali var dışkısı bir gün normale dönüyor sonra yine aynı yaşadığım şehirde kanatlı uzmanı da yok sürekli ilaç da vermek istemiyorum öneri üstüne vitamin ve probiyotik demişlerdi vitamin veriyorum zaten belli aralıklarla probiyotik de bulamadım yasadigim şehirde internetten Dr sipariş vermeye guvenemedim açıkçası pirinç lapası yaptım yemini aldım yesin diye inat yemedi de . Sitres durumuna gelirsek yakın zamanda sitrese evet girdi forumda da bahsetmiştim sizden öneri almıştım şuan da da bana küs zaten tripli oy kullanmak için ve çeşitli sağlık sorunlarik yüzünden bir aylığına şehir değiştirdim ve normalde hemen sevilmek için başını eğen kuş bu aralar ısırma egiliminde sürekli iki sevdiriyor sonra ısırıyor kızıştı da ama bu konuşmayı kesmesi bize geldiğinden beri var aslında kademe kademe oldu ilk gekdiginde hastalandı bir hafta konuşmadı halsizdi veterinere götürdüm bir hafta içinde topladı kendini orda unuttu ilk ölürüm Türkiyem şarkısını konuşmada öyle kademe kademe azaldı bu süreçte yanlış yonlendirildim kuşlar unutmaz dediler abartiyirmusum falan geçen ki forumda ilgiyle sorunumu cozdugunuz için sizlere sormak istedim

Dosya çok büyük diyor bir türlü ekleyemedim nasıl ekleyebilirim dosyayı acaba
Annemin telinde sıkıntı çıktı anca gelebildi resim ama bu seferde sistem izin vermiyor birde video da çektim bunları nasıl ekleyebilirim acaba

Merhaba, görevini tamamlamış yorulmuş derdim 😁 ama bir çok neden olabilir. Kaç yaşında öncelikle onu sorayım ☺️ kusunuzdan ve dışkısından görsel ekler misiniz?
Öncelikle ilginiz için teşekkürler yüklemeye çalıştım ama oldumu bilmiyorum geri dönüş yaparsanız sevinirim. Bir onceki metinlerimde sorunlarikizdan bahsetmiştim onun dışında garip haraketleri dahil dışkısını falan güncel hareketlerini hepsini çekip attım şehrimizde kanatlı uzmanı yok demiştim bir önceki gidisimizde veteriner zorla avcuna alıp çok sert davranıp kanatlarını actirmisti belki de normali oydu bilmiyorum ama bizimki o zamandan beri ayrı asabi birde gerwit multiwit ve rohnfred-entobac prebiyotik almak istedim ama hiçbir veteriner bölünmüş olarak satmıyor internetten de guvenemiyorum önerileriniz varsa bu konuda da açığım

Bağırma durumları çok sebepli olabilir. Örneğin ilgi çekmek, sevmediği bir şeylerin varlığı kısacası rahatsız olduğu haller, davranışa dönüştürülmüş bir bağırma gibi. Gün içinde aşırıya kaçmıyorsa normal kabul etmek lazım.
Kuşu sevme şekliniz güzel, buna bile izin veriyor olması hoş ancak kuşlar en çok turuncu yanak lekelerinin olduğu bölgeden sevilmekten hoşlanırlar. Kafasının üstünde bir parmak ya da elin geziyor olması onları tedirgin ettiğinde savunma mekanizmasına başvururlar yani ısırmaya.
Dışkıları aşırı kötü diyemem ancak bir iç dış parazit uygulaması gerekli gibi. Tüy kalitesini pek iyi görmedim. Hangi b kompleks vitamini kullanıyorsunuz? Ürününüz yoksa tollyamin forte öneririm.
Mineral, besin eksikliklerinde dışkı yeme davranışı artıyor. Takviyelerinizi arttırmanızda yarar var. Ek olarak yeminiz gözüme oldukça sade göründü. Sultan papağanları çeşitli tohum karışımlarını daha çok severler.

Bağırma durumları çok sebepli olabilir. Örneğin ilgi çekmek, sevmediği bir şeylerin varlığı kısacası rahatsız olduğu haller, davranışa dönüştürülmüş bir bağırma gibi. Gün içinde aşırıya kaçmıyorsa normal kabul etmek lazım.
Kuşu sevme şekliniz güzel, buna bile izin veriyor olması hoş ancak kuşlar en çok turuncu yanak lekelerinin olduğu bölgeden sevilmekten hoşlanırlar. Kafasının üstünde bir parmak ya da elin geziyor olması onları tedirgin ettiğinde savunma mekanizmasına başvururlar yani ısırmaya.
Dışkıları aşırı kötü diyemem ancak bir iç dış parazit uygulaması gerekli gibi. Tüy kalitesini pek iyi görmedim. Hangi b kompleks vitamini kullanıyorsunuz? Ürününüz yoksa tollyamin forte öneririm.
Mineral, besin eksikliklerinde dışkı yeme davranışı artıyor. Takviyelerinizi arttırmanızda yarar var. Ek olarak yeminiz gözüme oldukça sade göründü. Sultan papağanları çeşitli tohum karışımlarını daha çok severler.
İç dış paraziti nerden uygulatabilirim acaba ?

B vitamini olarak avisolun b vit kompleksini kullanıyorum ama sürekli değil sürekli ishal olduğu için sürekli kullanmaya zararlı olur diye çekiniyorum en son vermenin üstünden bir ay geçti ne kadar sürede vermem gerekiyor bilmiyorum. Sizin onerdiginiz de alabilirim daha iyiyse sorun değil nerden alabilirim acaba
Bağırması sürekli bir şekilde böyle. konuşmuyor onun yerine sürekli böyle bağırıyor

Dışkısı sürekli böyle hiç düzelmiyor geçmeyen ishali var ve dışkıları hep birbirinden farklı farklı o yüzden ayrı bir endişe duyuyorum . Gerwit multiwit ve rohnfred-entobac önerdiler ama yaşadığım şehirde bulamadım -baska markalarında- internetten de guvenemedim

Sevme şekline gelirsek garip bir şekilde kafes dışında bile kafa üstünu sevdirmek ten çok hoşlanırdı ama şimdi severken farkediyorum kafasında belli bir nokta var oraya gelince rahatsız oluyor ve ısırıyor orda da sanki bir şey var gibi ne olduğunu da anlayamadım veterinere de götürmekten çekiniyorum en son veteriner e götürmenin üstünden ayrı bir asabilesti

Mineral eksikliği için hangi ürün onerirsiniz ya da multivitamin mineral kompleksini şuan kafesinde kalamar kemiği var sadece mineral blokları bir hafta olmadan yiyip bitiriyor kuş toprağı ve kumu da mineralin içinde var diye kullanmadım kullanmam gerekir mi acaba?

Yem olarak eskiden bu kadar bilgili değildim dışarıdan yanlış yönlendirme ile açık aliyordum ama şuan daldari.net in yem karisimlarini kullanıyorum içinde palet yem de var ama benim ki yemiyor pek onları seçip atıyor gibi birde içine garden mıx in sağlık tohumunu karıştırmayı düşünüyorum ama daha sipariş veremedim

Petmarketburada, grpeturunleri gibi sitelerden tollyamin forte veya bt amin forte almanızı öneririm. Haftada 1,2 kez kullanılması gerekiyor b ve multivitaminlerin. Multivitamin içinde gerwit-v öneririm. O bölgede tüy yeniliyor olabilir ya da artık sevmiyor olabilir orasiyla oynanmasindan.
Mineraller için natural in vitamineral gibi bir ürünü alınabilir.

Petmarketburada, grpeturunleri gibi sitelerden tollyamin forte veya bt amin forte almanızı öneririm. Haftada 1,2 kez kullanılması gerekiyor b ve multivitaminlerin. Multivitamin içinde gerwit-v öneririm. O bölgede tüy yeniliyor olabilir ya da artık sevmiyor olabilir orasiyla oynanmasindan.
Çok teşekkür ederiz peki iç dış paraziti için hangi ürün onerirsiniz

Dış için vilmectin ense damlası, iç parazit için çeşitli parazitler olduğundan tek bir ürün genelde yeterli gelmez ancak kuşlarda en çok rastlananlari nilverm, sitraks veya sulphamazethine halleder.

Ya ben dün vitaminli su verdim ama içmedi bugün tazeledim tekrar verdim ama normalde bir buçuk iki günde bir suluk bitiren kuş vitaminli diye içmiyor normalde içerdi vitaminli suyu neden oldu anlamadım

Suyu günlük tazelemelisiniz hocam. Hangi ürünü kaç damla veriyorsunuz?
Tam dolu suluğu 2 günde bitiriyorsa ciddi problemler olabilir. Banyo olarak kullanmıyor değil mi?

Suyu günlük tazelemelisiniz hocam. Hangi ürünü kaç damla veriyorsunuz?
Tam dolu suluğu 2 günde bitiriyorsa ciddi problemler olabilir. Banyo olarak kullanmıyor değil mi?
Vitaminli olunca günlük tazeliyorum normal suyuda günlük tazelemeyr özen gösteriyorum ama bazen en kotu iki günde bir tazeliyorum ürün olarak da avisolun b vit kompleksini kullanıyorum 20-22 damla suluguna banyo konusunda ayrı bir formda sormak istemiştim aslında banyo yapmiyir benimki banyolugu taktik ama korktu sanırım anlamadım bende çıkardım eski sahibide gerek yok dedi bize ama o konu da da ne yapabilirim sizce banyolugu tekrar takip içine darı falan koyayım mi belki girer