Kuşum kursak mantarı mı?

Talya

iyikus.com Üyesi
Merhaba, gerçek anlamda yardımınıza ihtiyacım var. Benim beslediğim muhabbet kuşu yavruladı fakat yavrulardan birinde alışık olmadığım bir durum var önce kursak mantarından şüphelendim fakat veteriner bir sorun yok dedi. Saçma gelebilir ama yinede emin olamadım. Ek olarak anne muhabbet kuşunun tırnakları bu süreç içinde çok uzadı sizce kesersem agresifleşme durumu söz konusu olur mu? Her yere takıldığı için çok üzülüyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_20201107_203124.jpg
    IMG_20201107_203124.jpg
    143.7 KB · Görüntüleme: 9
İlaveten, kuşun karakteriyle alakalı bir durum olmakla birlikte, yine de tırnak kesimini riskli buluyorum. Şahsen kuluçkada ki ya da yavrulu anneyi fazla rahatsız edilmemesi gerektiği taraftarıyım. Yuvalıkta kullanılan yuva ipleri keçe gibi şeyler, tırnak çok uzun olmasa da tırnağa takılabilecek bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple orta irilikte çam talaşı gibi ürünlere yönelebilirsiniz.

Oyla 0
İlaveten, kuşun karakteriyle alakalı bir durum olmakla birlikte, yine de tırnak kesimini riskli buluyorum. Şahsen kuluçkada ki ya da yavrulu anneyi fazla rahatsız edilmemesi gerektiği taraftarıyım. Yuvalıkta kullanılan yuva ipleri keçe gibi şeyler, tırnak çok uzun olmasa da tırnağa takılabilecek bir yapıya sahiptirler. Bu sebeple orta irilikte çam talaşı gibi ürünlere yönelebilirsiniz.
Kafesinden çıkıp omzuma konuyor ve yediğim şeylerden sakince yemeye devam ediyor.O dışardayken yuvaya yaklaşıp yavrulara baksam bile uzaktan beni izlemekle yetiniyor. Eski haliyle şimdiki hali arasında fark yok sadece ek olarak yuvaya girmeye başladı o kadar. Agresif bir kuş asla değil birazda bu güveni zedelememek için emin olamadım. Sorun yapma sebebim sadece yuva içinde değil dışarda gezerken etrafada takılmaya başladı. En basitinden omzumda bile 3 4 saniye ayağını kurtarmaya çalışıyor.

Ekli dosyalar

• IMG_20201110_175438.jpg
    IMG_20201110_175438.jpg
    478.9 KB · Görüntüleme: 7
Oyla 0