Kuşum kursak mantarı mı ?

hilall266

iyikus.com Üyesi
Herkese merhaba muhabbet kuşumun son zamanlarda kursağı şişiyor ve sık sık nefes alıyor. Diskisinda bazen yem görüyorum kursak mantarına yakalanmış olabilir mi ? 20210324_221641-1.jpg

daha çok mantara benziyor ama o bölgeyle ilgili herhangi bir enfeksiyon (mantar, bakteri vb.) şişlik ve dışkıda yeme neden olabilir. bakteriyel bir durum varsa baytril kullanımı 72 saat içinde etkisini göstermeye başlar, değilse bu durumda mantar tedavisi uygulanır. tabi kanatlı hekimi muayenesi ve laboratuvar tahlili yapılmadığı için bu deneme yanılma olur

isterseniz kafes tabanına kağıt havlu serin, biraz dışkı yapsın, yarın net ve yakından fotolarını atın. mümkünse kuşun videosunu da paylaşın bakalım. diğer arkadaşlar da daha kolay yorum yaparlar

Oyla 0
daha çok mantara benziyor ama o bölgeyle ilgili herhangi bir enfeksiyon (mantar, bakteri vb.) şişlik ve dışkıda yeme neden olabilir. bakteriyel bir durum varsa baytril kullanımı 72 saat içinde etkisini göstermeye başlar, değilse bu durumda mantar tedavisi uygulanır. tabi kanatlı hekimi muayenesi ve laboratuvar tahlili yapılmadığı için bu deneme yanılma olur

isterseniz kafes tabanına kağıt havlu serin, biraz dışkı yapsın, yarın net ve yakından fotolarını atın. mümkünse kuşun videosunu da paylaşın bakalım. diğer arkadaşlar da daha kolay yorum yaparlar
27 Mart 2021 videolarını dışkı fotoğrafını paylaştım umarım yardımcı olursunuz

Ekli dosyalar

• 20210327_122434.jpg
    20210327_122434.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 12
Oyla 0
Şuan kullandığınız bir ürün var mı bilmiyorum lakin bazı dışkıları koksidyoza yakın görünüyor. Sulphamazethine gibi ürünler tercih edilebilir.

Oyla 0
şimdilik durum çok ağır değil onlar sadece tüy kapsülleri yukarıda dendiği gibi

Oyla 0