Kuşum kusma hareketi yapıyor

Suna Kalan 12

Yeni Üye
Merhaba arkadaslar bugün kuşların odasına girdiğimde kuşumun kafasının ıslak olduğunu ve kafasında bir sürü pislik olduğunu gördüm. Hemen müdahale ettim ve kafasını temizledim. Kuşumu kafese geri bıraktıktan sonra tekrar kusma hareketi yapmaya başladı. Hemen bir kaç video çektim. Bu hareketi baz n yapıyordu ama bu kadar şiddettli olduğunu görmemiştim. İki video bir fotoğraf çektim. Kuşum zaten kafasını çoğu zaman kafesin tellerine sürtüyordu. Şimdi bu hareketi geçti kafasını tünellere falan sürtüyor, kanatlarını hızlı bir şekilde açıp kapıyor. Kuşum norlmade çok hareketlidir. Yardımcı olursanız sevinirim..
Şimdiden teşekkürler

Merhabalar, geçmiş olsun :( kafes tabanına temiz bir peçete serip kuş 4-5 dışkı yaptığında paylaşır mısınız? Tecrübeli arkadaşlarımız konunuzu gördüklerinde yardımcı olacaklardır

Geçmiş olsun gerekli ilaçlar nelerdir öğrenebilir miyiz
Kanatlı uzman önerisi mi ?
Evet tam olarak bilmiyorum nasıl bir şey olduğunu ama zeolitli mama imiş şimdi bir fotoğrafını istedim ona göre alacağım onun dışında birkaç vitamin sanırım detaylı bir şekilde öğrenmeye çalışacağım

Evet tam olarak bilmiyorum nasıl bir şey olduğunu ama zeolitli mama imiş şimdi bir fotoğrafını istedim ona göre alacağım onun dışında birkaç vitamin sanırım detaylı bir şekilde öğrenmeye çalışacağım
Anladım aldığınız ilaçları ve iyileşme sürecini bu postta yazarsanız sevinirim
Tekrardan geçmiş olsun

nazillide kanatli uzmani yok , kafes tabanindaki dıskilarin net fotolarını paylasiniz

ilaveten verilen şeylerin ilac olup olmadığıni ve ilaçsa isimlerini mutlaka ögrenip yazıniz. aksi halde yorum yapmak mümkun değil

Zeolitli mama ne ya :confused: İshal için kullananlar var bunu ama işe yarayıp yaramadığından emin değilim. Ayrıyetten bu tarz şeyler ilaç değildir.. Kuşunuzun ilaç tedavisine ihtiyacı var.. Probleminiz uzun süreli olduğundan muhtemelen mantarla ilgili bir sorun.. Ancak bakteriyel olma ihtimalide var tabi.. Arkadaşlar dışkıya bakar ben çok müsait olamıyorum.. Geçmiş olsun...

nazillide kanatli uzmani yok , kafes tabanindaki dıskilarin net fotolarını paylasiniz

ilaveten verilen şeylerin ilac olup olmadığıni ve ilaçsa isimlerini mutlaka ögrenip yazıniz. aksi halde yorum yapmak mümkun değil
Zeolitli mama ne ya :confused: İshal için kullananlar var bunu ama işe yarayıp yaramadığından emin değilim. Ayrıyetten bu tarz şeyler ilaç değildir.. Kuşunuzun ilaç tedavisine ihtiyacı var.. Probleminiz uzun süreli olduğundan muhtemelen mantarla ilgili bir sorun.. Ancak bakteriyel olma ihtimalide var tabi.. Arkadaşlar dışkıya bakar ben çok müsait olamıyorum.. Geçmiş olsun...
Anladım aldığınız ilaçları ve iyileşme sürecini bu postta yazarsanız sevinirim
Tekrardan geçmiş olsun
Dün veterinere götürdük bir ilaç verdi onu kullanıyoruz ama ilacın ismini bilmiyorum şırınga da verdi. Şu anda keyfi yerinde. Yem yemiyor ama daldarı yiyor. İnşAllah yakın zamanda iyileşir. İlginiz için teşekkür ederim ☺️..

Dün veterinere götürdük bir ilaç verdi onu kullanıyoruz ama ilacın ismini bilmiyorum şırınga da verdi. Şu anda keyfi yerinde. Yem yemiyor ama daldarı yiyor. İnşAllah yakın zamanda iyileşir. İlginiz için teşekkür ederim ☺️..
Kullandığınız ilaçların ismini öğrenmeniz gerekiyor
İmkanınız varsa arayıp öğrenin

bazen yemliğin şeklini, yerini değiştirmek işe yarar. Örneğin geniş ama çok yüksek olmayan bir kaseye koyup kafes tabanına konulabilir ya da en sık durduğu tüneğin hemen dibine takılabilir.