kuşum kusuyor ama veteriner hasta olmadığını söylüyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan mryem
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

mryem

iyikus.com Üyesi
Merhaba. Buraya uzun bir aradan sonra yine kuşumun hastalığı ile ilgili bir konuda yardım almak için geldim. Kuşumu defalarca kez veterinere götürdüm. Bayramdan önce götürmüştüm yem yememe kusma ve ishal düzensiz dışkı şikayetiyle. Bağırsak enfeksiyonu ve yağlanma olduğunu söyledi veteriner. Üç tane ilaç verdi biri mide bulantısını geçirmesi için biri antibiyotik (karışım yapmış) biri baytril. Kullandık ve kuşum düzeldi. Kontrole götürdüğümde dışkı rengi siyah olduğu için sülfamezatin verildi. Fakat elimde yeterli miktarda olmadığı için onu tam kullanamadim. Aradan 2 hafta geçti kuşumda bu sefer kaka normal (çok nadir yemli) ve kusma başladı. Yine veterinere götürdüm. Bir sıkıntısının olmadığını tüye girdiğini o yüzden tüyden çıkana kadar vitamin vermemi söyledi. Midesini rahatlatmak için bir karışım günde 0.5 ml ağızdan ve sülfamezatin kullanamadığım için ondan verdi önceki tedavi için. Onu kullanamadığım için mi oldu bu şekilde dedim hayır alakası yok dedi. İki gündür veriyordum ağızdan 0.5 ml olanı ve sabah akşam 2şer damla ağızdan sülfamezatin. Fakat kuşumda hiçbir değişim yok kusma devam ediyor. Kaka iyi yem ya da ishal yok. Kusmadığı zaman öğürme hareketi yapıyor. Midesinin çok bulandığı belli. Yem yediği an midesi bulanıyor ve ağzından taneler çıkarıyor dolayısıyla iştahı azaldı yemek istemiyor kusacağı için. Yemi hep kullandığımız garden mix. Bu arada akşam ilaç vermedim artık vermeyi de düşünmüyorum. Hem iyi gelmedi hem de çok fazla ilaç tüketti. Doktor kursağını vs kontrol etti açıkçası ben kursak mantarından şüpheleniyordum ama herhangi bir sıkıntısının olmadığını söyledi. Mikostatin kullanmak istiyorum ama ona zarar vermekten korkuyorum. Veteriner kafaniza göre ilaç kullanmayın dedi ama onun son verdiği ilaçlar da işe yaramadı. Lütfen yardımcı olun. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba, kotulemesine üzüldüm doğrusu. Kusma durumunu yakaladığınizda bir video paylaşir misiniz?
İlaçları kestiyseniz ve durum agirsa zaman kaybetmeden flagy ya da mikostatin başlayınız. Elenmesi gerekenler elenmiş zaten

Sabah aksam 2ser damla antibiyotik biraz fazla aslinda. Bence mantar cosmus durumda kusta. Bakteriyel bir sey oldugunu dusunmuyorum. Doganay hocamin dedigi gibi direk antifungal verin bence de.

ben de mikostatin kullanacaktım ama ayhan otçuoğlu videosunda zararlı vs diyor diye kullanamadım fungi stop siparişi versem çok geç gelir internetten

ben de mikostatin kullanacaktım ama ayhan otçuoğlu videosunda zararlı vs diyor diye kullanamadım fungi stop siparişi versem çok geç gelir internetten
Ben insan icin uretilmis hic bir urunu hayvanlarda kullanmayi dogru bulmuyorum ama zorda kalindikca kullanilabilir. Ayni durumda olsam mikostatin+flagyl ile baslar ve fungi stop gibi bir antifungal siparisi verirdim.

yanlış bilgidir dikkate almayınız

kanatli veterinerleri fungi stop değil mikostatin , triflucan gibi eczane ürünlerini kullanırlar.