Kuşum kusuyor ve 1 senedir ishal

haydut

Yeni Üye
Selamlar, video olarak kusma videosunun linkini ekliyorum. Dosya Yükle - Dosya Paylaş

Kusmanın nedeni üşütme gibi geldi bir kaç gündür İstanbul serin fakat emin olamadım. Ayrıca kuşumda neredeyse 1 senedir geçmeyen ishalde var. Özellikle korktuğunda çiş gibi dışkı bırakıyor. İstanbul Anadoluda veterinere götürdüm 2 defa daha da kötü oldu. Veteriner tavsiyeniz varsa lütfen belirtin.

Yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba, bu kadar uzun süreli ishallerin sebebinin bulunması önemli. Böbrek problemleri olabileceği gibi enfeksiyon nedenli de olabilir.
Forpusunuzun kusma sebebi kursak enfeksiyonu gibi daha çok. Eczaneden triflucan temin ediniz. Ayrıca yazdırabilirseniz bactrim yazdırınız. Vermezlerse eğer veterinerlerden sulphamazethine veya baytril %2,5 temin ediniz.

Merhaba, bu kadar uzun süreli ishallerin sebebinin bulunması önemli. Böbrek problemleri olabileceği gibi enfeksiyon nedenli de olabilir.
Forpusunuzun kusma sebebi kursak enfeksiyonu gibi daha çok. Eczaneden triflucan temin ediniz. Ayrıca yazdırabilirseniz bactrim yazdırınız. Vermezlerse eğer veterinerlerden sulphamazethine veya baytril %2,5 temin ediniz.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Kuşum kustuktan sonra 1-2 saat içerisinde normalleşti. Bugün veterinere götüreceğim.

daha once 2 kere veterinere gitmişsiniz. detaylı laboratuvar analizi ve mikroskobik bakı yapilmadıği için bunlar işe yaramiyor

ben olsam 5 gün bactrim şurup , ardindan 10 gün kadar triflucan şurup kullanırım

Geri