Kuşum nefes alırken ses cikariyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Brkmrv
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Brkmrv

iyikus.com Üyesi
Merhabalar kuşum nefes alırken videoki gibi ses cikariyo kuyruğu hareket ediyo ufak ufak cikliyo bazense nefes alırken videodaki gibi. Ama bunu sadece kafesin içinde iken yapiyo avizenin üstündeyken kafesin üstündeyken felan böyle ses cikarmiyo durgunluğu yok gayet hareketli yemesindede problem yok neden yapıyor olabilir şimdiden tesekkurler.

Edit: bişey daha fark ettim ben kafese yaklastigimda yapiyo bunu ele gelmeye felan alışık bir kuş değil bunuda belirteyim ama önceden böyle birşey yapmıyordu.

VID_20220513_095713.mp4

Son düzenleme:
Teşekkür ederim. Stres kaynaklı yapabileceği gibi üst solunum yolu problemi de olabilir. İyi bir gözlem yapmanızı tavsiye edeyim öncelikle. Ardından durumu itibariyle vitaform gibi hafif bir ürün iş görebilir.

Tekrardan merhabalar gözlemledim biraz hala devam ediyor. Şuan ışıklar kapalı uyku modunda attığım videodaki gibi nefes sesi ve ufak ufak ciklemeler yapıyor. Birde gündüzleri uçarken bı tur attıktan sonra 2. Turda böyle ördek gibi ses çıkararak uçuyor konana kadar. Hastami kuşum kafama aşırı takılıyor

evet kuş hasta

doğanay hocanın önerdiği vitaform veya doksisiklin ya da tilmikosin etken maddeli ilaçlar kullanılabilir

kuşta sekel oluşmadan antibiyotik kullanmanızı öneririm

evet kuş hasta

doğanay hocanın önerdiği vitaform veya doksisiklin ya da tilmikosin etken maddeli ilaçlar kullanılabilir

kuşta sekel oluşmadan antibiyotik kullanmanızı öneririm
İnternetten baktım yakınımda kanatlı veterineri varmış gitmelimiyim yoksa direk ilacmi baslamaliyim. Ve hala içeri odadan sesi geli böyle tavuk sesine benzer bir ses cikariyor.

Son düzenleme:
Genelde solunum ve sindirim problemi olan kuşlar çok yapıyor o sesi ancak sizin durum solunum problemine daha yakın gibi.

Yarın kanatlı veterineri e götüreyim en iyisi ölümcül vi durum mu bu ? çok aklıma takıldı 2 gündür keyfi hareketliliği iyi ama

Eğer veterinere götürme şansınız varsa mutlaka götürünüz ve verilen ürünlerin isimlerini iyi öğreniniz. İlerlemiş bir durum ise ölümcül olabilir.

Bugün götürdüm veterinere mevsim geçişi nezlesi gibi görünüyor dedi. Ben hemen antibiyotik vermeyi uygun bulmuyorum 1 hafta 10 gün gözlemleyin eğer değişme olmazsa o zaman bakalım dedi şuan için hareketliliği felan çok iyi görünüyor dedi. Saolsun parada almadı. Gozlemliycez bakalım bir sure