Duygumaviş

Forum Sakini
Merhaba,Ankara’da yaşıyorum.
1 yaşında dişi
1 yaşında erkek muhabbet kuşum var.
Erkek olanda bir sorun yok fakat dişi olan mavişim de 1 hafta önce ishal başladı,vete götürdüm antibiyotik ve probiyotik verdi. Kanarya yemi kullanın dedi.İshali geçti fakat bugün dışkısında öğütülmemiş yem gördüm.kızım için çok ama çok endişeliyim Ankara’da gitmediğim veteriner kalmadı ama hiç biri test yapmadı ilgilenmedi. O benim elimde büyüdü kendi evladım gibi çok korkuyorum ona bir şey olacak diye.
Ona çok iyi bakarım,yanımda uyur vitamini sera kullanıyorum mineral sera marka bitkisel yine ishal ilacı da var seranın yine seranın enerji verici damlası var. Yem olarak normalde vitakraft kullanıyorum severek yiyordu fakat ishal olunca kanarya yemi yedi.
Benim Ankara’da kızımı test yaptırabileceğim tam olarak rahatsızlığı ne ise ona göre tedavi yaptırabileceğim bir yer lazım.
Lütfen bana yardım edin onu kaybetmek istemiyorum.şuan ki durumu ektedir

Ekli dosyalar

• FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    FA4F0DB2-8F9F-43ED-B386-FBBD763FFF50.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 37
  • B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    B56F88D4-D05C-4355-985B-EC1BE22FDB7E.jpeg
    50.5 KB · Görüntüleme: 34

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Sera mineral kullandığımda bizim dışkılarımız hep sulandı,belki bize özgü bir durumdur ama belirtmek istedim.Bu ara vermeyin isterseniz.Çok geçmiş olsun.
Çoğu vitamin, mineral katkısı dışkıyı sulandırır. Doğaldır. Ondan dolayı zaten Probiyotik-Vitamin-Probiyotik sırasında bir öneri yapıyorum.

Oyla 0

Duygumaviş

Forum Sakini
Çok uzun zamandır sera kullanıyordum hiç bir sorunu yoktu.
Ben aralıklarla götürür kontrollerini yapardım.
Acaba üşüyormu diye ısıtıcı bile aldım onları yatırmadan önce odayı ısıtıyorum öyle yatırıyorum.
Birde sürekli dışardalar asla kafese girmezler çok Nadir girer yemek yer çıkarlar birde gece 00:00 deyince yatarlar bebeklerim gibiler.dışkısını ekleyeceğim kafesine koydum şimdi

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Evet evet diropur’u diyorsunuz.İshal için denip asla kesmeyen başka bir ürün daha kullanmadım.Tek artısı mis gibi bitkisel kokusu herhalde.
Ama Broncihupur iyidir mesela,çok hafif soğuk algınlığında hemen toparladı.O da bitkisel olduğundan hem zararsız,hem de ilaca giden süreci durdurabilir.Tabi durum ilerlememişse.

Oyla 0

Duygumaviş

Forum Sakini
Ankarada sempati veteriner test yapıyordu diye hatırlıyorum bir kişi öneriyordu. Oraya bir bakın. Birde kuşun dışkılarını eklermisiniz bi kontrol edelim...
Çok teşekkür ederim.
Yarın hemen veterineri arayıp soracağım test yapılıyorsa derhal götüreceğim oraya.

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Çok uzun zamandır sera kullanıyordum hiç bir sorunu yoktu.
Ben aralıklarla götürür kontrollerini yapardım.
Acaba üşüyormu diye ısıtıcı bile aldım onları yatırmadan önce odayı ısıtıyorum öyle yatırıyorum.
Birde sürekli dışardalar asla kafese girmezler çok Nadir girer yemek yer çıkarlar birde gece 00:00 deyince yatarlar bebeklerim gibiler.dışkısını ekleyeceğim kafesine koydum şimdi
Biz de öyle bakıyoruz inanın ama olacak olan oluyor gene.Millet sadece yemle-suyla besliyor bizimkiler de o kadar ilgiye rağmen hasta olmaya yer arıyor.Önemli bir şey yoktur umarım.Sonucu paylaşırsanız bizlerle iyi olur.

Oyla 0

Duygumaviş

Forum Sakini
Ankarada sempati veteriner test yapıyordu diye hatırlıyorum bir kişi öneriyordu. Oraya bir bakın. Birde kuşun dışkılarını eklermisiniz bi kontrol edelim...
Merhaba
Şimdi bir tane yaptı.
Hemen çektim. İçine baktım yem yoktu ama sabaha kadar olanları da tekrar çeker gönderirim

Ekli dosyalar

• 25A38A85-8C0A-40E1-B39E-27472589AD8A.jpeg
    25A38A85-8C0A-40E1-B39E-27472589AD8A.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 32
  • 7FEB269D-66D7-43FC-9DD2-5E9A2FE999D5.jpeg
    7FEB269D-66D7-43FC-9DD2-5E9A2FE999D5.jpeg
    922.5 KB · Görüntüleme: 32
Oyla 0

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Yem çıkartıyorsa yarın veterinerden sonra mutlaka iyi bir yem temin ediniz. Bir ihtimal bayat yemdende oluyor. Dışkısı boyamadığı için hastalık kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Verilen besinlerle ilgili olabilir. Bunları son fotoğraflar için diyorum. Kuşunuzun kırgınlığı kontrol gerektiriyor.

Oyla 0

Hazal 

Yönetici
Moderatör
Merhaba kızımda karaciğer yağlanması çıktı ekte ki tableti verdi bir yem verdi ve birde B14 ya da C15 dedi.
B14 bulmanız zor maalesef aylardır arıyorum,Yasmin onun için kullanılıyor muymuş ilk defa duydum.Oral kontraseptifler hormon olduğundan bilmiyordum bu yönünü.

Oyla 0