Kuşum rahat nefes alamıyor lütfen bakarmısınız

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hamzacob
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hamzacob

Yeni Üye
merhaba kuşum rahat nefes alamıyor videosunun linkini koyacağım hafif uçmaya kalksın hemen indiğinde değişik bir şekilde hapşuruyor gibi oluyor bazen de sabahları kafeste dururken bi anda yapmaya başlıyor internetten avi ast solunum yolları çözelti damlası aldım veterinere götürmeye imkanım yok yarın da sarımsaklı su yapacağım sizce kuşumun neyi var ve evde nasıl çözebilirim bu hastalığını lütfen yardım edermisiniz şimdiden teşekkür ederim herkese VİDEO LİNKİ :

Merhaba, ne yazık ki ileri seviye bir vakka. Veterinere götürülmesi gereklidir. Sarımsaklı su ya da aviastım işe yaramaz maalesef. Solunum enfeksiyonu oldukça ilerlemiş ve büyük ihtimalle ileri seviye kuruması da mevcut. İlaç öneremiyorum çünkü veterinerden alabileceğiniz ilaçlarla anca tedavi edebilirsiniz.

Oyla 0
merhaba kuşum rahat nefes alamıyor videosunun linkini koyacağım hafif uçmaya kalksın hemen indiğinde değişik bir şekilde hapşuruyor gibi oluyor bazen de sabahları kafeste dururken bi anda yapmaya başlıyor internetten avi ast solunum yolları çözelti damlası aldım veterinere götürmeye imkanım yok yarın da sarımsaklı su yapacağım sizce kuşumun neyi var ve evde nasıl çözebilirim bu hastalığını lütfen yardım edermisiniz şimdiden teşekkür ederim herkese VİDEO LİNKİ :
Kuyruğuna bakılırsa önemli bir problem olabilir, bence veterinere danışıp oradan ilaç alın solunum yolları için.
Benim kuşumda da hapşırma ve hafif şekilde kuyruk sallama var, veteriner ilaç verdi.
Tam bilemiyorum ama eğer veterinere götüremiyorsanız, ki bence götürmelisiniz, buharlı su deneyebilirsiniz. Forumlardan birinde okumuştum, iyi geliyor olmalı. Kuşu yeterli oksijen alabileceği bir yerde tutmaya özen gösterin.
Onun dışında tozsuz ortamda bulundurup, suyuna vitamin koymaktan başka yapılabilecek pek bir şey yok gibi.

Oyla 0