Kusum salyalı kusuyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan ırmak34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ırmak34

Forum Sakini
Merhaba tekrardan.
Akşamüstü kuşumda ilk defa karşılaştığım bir durum meydana geldi. Birden salyalı bir şekilde kusmaya başladı.
Belirtiler:
- birden bire salyalı kusma başlangıcı (30 dakika aralıklarla kusma)
-çok fazla yem yiyor kendisi
- uzun süredir kuyruk atması mevcut
- kanatlarını titreterek geriye doğru açıyor uzun zamandır.
- salyada koku yok, dışkısında koku yok.

Direkt ayrı kafese aldım kusmalarını görünce. Diğer kuşumda rastlamadım böyle bir durum. Yem olarak vitakraf kullanıyorum. Ve probiyotik, vitamin haftada bir kere kullanıyorum. Fakat şöyle bir durum var trendyoldan aldığım probiyotik ve vitaminin son kullanma tarihleri 12/22 diye yazıyor acaba bu ürünler bozuldu da kuşa zarar mı verdi? Ama diğer kuşta hiçbir şekilde bir kusma hareketi görmedim. Sizce ne yapmam gerekir? Enerjisi aslında yerinde ama bazen çok durgun oluyor. Genelde kafasını gömüp uyumayı sever ama bu aralar daha fazla kafasını gömüyor gibi
İlaç geçmişi:
Mikostatin geçmişi var (1.5 ay önce- tam dolu suya 7 damla-5 gün)
Videolar: Streamable Video

Sindirim sorununu yansıtıyor olabileceği gibi kursak sorunları bu tip salyalı kusmalarda yoğun görülür. Üşütme durumlarında da nadirde olsa gözlemlenen bir davranış. Hangi yemi kullanıyordunuz? Takviyeler ilk aldığınız gibi kokmuyor ya da görünmüyorsa kullanmamanızı tavsiye ederim. Probiyotik gibi toz ürünlerde özellikle orijinal kutularında almanızı tercih ediniz.

Oyla 0
Sindirim sorununu yansıtıyor olabileceği gibi kursak sorunları bu tip salyalı kusmalarda yoğun görülür. Üşütme durumlarında da nadirde olsa gözlemlenen bir davranış. Hangi yemi kullanıyordunuz? Takviyeler ilk aldığınız gibi kokmuyor ya da görünmüyorsa kullanmamanızı tavsiye ederim. Probiyotik gibi toz ürünlerde özellikle orijinal kutularında almanızı tercih ediniz.
Merhaba,
Uzun zamandır kum yerine mineral taşı kullanıyorlardı. iyi öğütemediği için mi böyle bilemedim. Yeni probiyotik ve yeni vitamin alacağım tekrardan.
ben Vitakraft kullanıyorum yaklaşık 3 aydır. 2 günde bir yemlerini değiştiriyorum hijyenlere çok dikkat ediyorum. Her gün sularını değiştirip iki günde bir suluklarını sabunlayıp iyice duruluyorum. Kızım aşırı yemek meraklısı ve her şeyi kemiriyor. hiç yumurta ve sebze yemiyor sevmiyor kısacası sadece tohumdan besleniyor daldarı-aspur-yulaf .

Oyla 0
Bu kevirme davranışını olumlu sebze yemeye dönüştürmek mümkün. Havuçu 4,5 cm ham olarak kesip kafese asın ya da tunege sıkıştırin. İsirmaya, kemirmeye başlayacaktır

Oyla 0
Gunaydin herkese,
Kuşumun dışkıları bu şekilde.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Kuş fena görünmüyor aslında. Sadece tüy dönemi başlayacak olabilir ya da kısa süreli bir kırgınlık söz konusu olabilir. Görüntüsü iyi, dışkılar aşırı kötü değil.

Oyla 0