Kuşum üç aydır salyalı kusuyor, siyah dışkılıyor

gayexxxss

Yeni Üye
Merhaba ocak ayına yavru bir muhabbet kuşu aldım. Severek büyüttüm çok seviyorum çok emek verdim evin göz bebeği. İki buçuk ay önce tatile gittik yanımızda götürdük yemine suyuna dikkat ettik ama birkaç defa evde kanatlarına iyi gelsin diye saldık orada kusmaya başladı. Geldiğimizde de aynı kusması devam etti. Salyalı kusuyor gözünden yaş geliyor tüyleri sönüyor ne yapmalıyım lütfen yardım edin..IMG_20200921_210709.jpgIMG_20200921_210717.jpg1.jpg

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
Kuş ağır tuyde ama göz etrafındaki döküntü bana mantar gibi geldi saldiginizda kafasını bir yere çarpmış olabilir mi ya da seyahat sırasında rüzgar klima vb yedimi hayvan

Oyla 0

gayexxxss

Yeni Üye
Kuş ağır tuyde ama göz etrafındaki döküntü bana mantar gibi geldi saldiginizda kafasını bir yere çarpmış olabilir mi ya da seyahat sırasında rüzgar klima vb yedimi hayvan
klima hic acmadik hatta cam acarken onun uzerine hirka kapattim, normalde tuyleri boyle degil pamuk gibi ama kustuktan sonra bu hale geliyor olecek gibi oluyor tam hazirlaniyorum goturmek icin duzeliyor.. kafesteyken hicbir seyi yokmus gibi otuyor konusmaya basladi biraz ama cikarip biraz ucurunca hemen boyle oluyor

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Ayrıca kafesteki aynalı salıncağı çıkarın. Kuşun psikolojisini alt üst eder bu aynalar. Aynalardaki görüntünün kendi görüntüsü olduğunu anlamaz bu kuşlar ve aynaya yem kusmaya çalışır, aynaya doğru atlamaya çalışır, yaralanmalar oluşabilir.

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
klima hic acmadik hatta cam acarken onun uzerine hirka kapattim, normalde tuyleri boyle degil pamuk gibi ama kustuktan sonra bu hale geliyor olecek gibi oluyor tam hazirlaniyorum goturmek icin duzeliyor.. kafesteyken hicbir seyi yokmus gibi otuyor konusmaya basladi biraz ama cikarip biraz ucurunca hemen boyle oluyor
Pecetedeki yemli parçalar kusmukmu diskimi

Oyla 0

gayexxxss

Yeni Üye
Ayrıca kafesteki aynalı salıncağı çıkarın. Kuşun psikolojisini alt üst eder bu aynalar. Aynalardaki görüntünün kendi görüntüsü olduğunu anlamaz bu kuşlar ve aynaya yem kusmaya çalışır, aynaya doğru atlamaya çalışır, yaralanmalar oluşabilir.
kusu aldigim yer vermisti seviyor da onunla oynuyor bazen diye birakmistim icinde.. cikartayim madem

Oyla 0

Taha Avcu

Yasaklanmış Kişilik
kusu aldigim yer vermisti seviyor da onunla oynuyor bazen diye birakmistim icinde.. cikartayim madem
Bana kuşta mantar var gibi geldi. Üstatlar görünce daha detaylı öneride bulunacaklardır ama sitede doğal probiyotik ve doğal elektrolit tarifleri var onlara bakın elinizde ürün yoksa onlardan verin

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Demek kafeste konuşuyor, o zaman çok çok kötü bir durum yoktur. Az önce diğer sitede yazdıklarımı unutun siz. Kuşunuz şu anda tüy döneminde ve desteklenmesi gerekiyor. Multivitamin takviyesi ona enerji verecektir. Ayrıca 2 gün boyunca kuşunuza elektrolit verin. Elektrolit kuşları canlandırır, enerji verir. Aşağıdaki linkten ev yapımı tarifi bulabilirsiniz.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
3 aydır kusan kusa şimdi konu açıyorsunuz cok üzücü. Kendi gözlemim kusmak ishalden daha ağır bir durum. Tıpkı biz insanlar gibi onlarda kustuktan sonra istahtan kesiliyor ve depresyona giriyor . (Besleme veya kur hariç) Öncelikle nöbetçi eczane varsa georal alin . Cay kaşığı ucuyla alıp suluguna atin (suluk deterjan ile muhakkak temizlensin) o suyu içmesini sağlayın.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
3 aydır kusan kusa şimdi konu açıyorsunuz cok üzücü. Kendi gözlemim kusmak ishalden daha ağır bir durum. Tıpkı biz insanlar gibi onlarda kustuktan sonra istahtan kesiliyor ve depresyona giriyor . (Besleme veya kur hariç) Öncelikle nöbetçi eczane varsa georal alin . Cay kaşığı ucuyla alıp suluguna atin (suluk deterjan ile muhakkak temizlensin) o suyu içmesini sağlayın.
Arkadaş başka forumlarda çare arıyordu ama bulamadı. Buraya ben yönlendirdim.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Forumda şehir kısmına İstanbul yazmış yarin İstanbulveti arayip randevu alman tavsiye olur (google a yazarak bulabilirsin istanbulvet diye ) yeri florya da.
Bana kalırsa sakıncalı bir durum.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Forumda şehir kısmına İstanbul yazmış yarin İstanbulveti arayip randevu alman tavsiye olur (google a yazarak bulabilirsin istanbulvet diye ) yeri florya da.
Bana kalırsa sakıncalı bir durum.
Sakıncalı bir durum, salyalı kusma ve siyah dışkılar tehlikeli. Ani ölüme sebep olurlar. Acilen tedavi lazım.

Oyla 0

Eyunal 

Yönetici
Moderatör
Sakıncalı bir durum, salyalı kusma ve siyah dışkılar tehlikeli. Ani ölüme sebep olurlar. Acilen tedavi lazım.
Kendi kuşum halen tedavi sürecinde staphylococcus'un sebep olduğu enfeksiyonu halen bitiremedik . Enfeksiyon yükseldiği zaman kusma başlıyor 40gr olan kuş bir anda 37 38 gr oluyor ve 4 5 günde ancak toparlaniyor. Kusma çok ama çok önemli ve acil tedbirler alınması gerekilen durumlar listesinde bence başı çekmeli.

Oyla 0

Kaan Omurtak

Yasaklanmış Kişilik
Kendi kuşum halen tedavi sürecinde staphylococcus'un sebep olduğu enfeksiyonu halen bitiremedik . Enfeksiyon yükseldiği zaman kusma başlıyor 40gr olan kuş bir anda 37 38 gr oluyor ve 4 5 günde ancak toparlaniyor. Kusma çok ama çok önemli ve acil tedbirler alınması gerekilen durumlar listesinde bence başı çekmeli.
Ooo, 3 gram zayıflıyor demek. Kıyamam ben ona.

Oyla 0

gayexxxss

Yeni Üye
tatilde zaten veteriner yoktu ve saglikci arkadaslarima danistim. basta ciftlesme doneminde aynayi kus sandigi icin kusuyor dendi. kafesten cikaramadigim icin, isimden dolayi eve gec geliyorum zaten saglikliydi. son haftalarda bunun duzenli ve ciftlesme icin yapilmadigini fark ettim. kusuma karsi elimden geldigince ilgiliyim.

Oyla 0