Kuşum uçamıyor kanadını titretiyor

GülşahM.

Forum Sakini
Arkadaşlar sabah uyandığımda kuşum uykulu gibiydi ama tam ne olduğunu anlamadım onun dışında bir sorunu yoktu odamın penceresini açtım kapıyı kapattım cereyan olmasın diye sonra pencere yi tekrar kapatıp kuşumu saldım. Fakat kuşum uçamadı uçamıyor uçmaya çalışıyor ve kanadını titretiyor sebebi ne olabilir :(video atmayı bilmiyorum büyük diyor

Merhaba, maşallah çok tatlı bir dişi. Genelde bu tip davranışın sebebi -kanadını yukarı kaldırma- incinmesinden ya da tüy kökü kırıklarından kaynaklanmakta. Fakat bazı durumlarda hastalık belirtisi de olabiliyor. Bir kişinin yardımıyla kanadını dikkatlice açıp kontrol etmenizde yarar var. Kopmuş ya da kırık görünen bir tüy varsa tespit edilmeli. Bunun haricinde ur, tümör benzeri bezeler var mı bakılmalı. Elinize gelecektir eğer varsa şişkinlikler

Yürüme normal ama uçamıyo akşam olduğu için veterinere de götüremedim

Ekli dosyalar

• IMG_20221226_202902-min.jpg
    IMG_20221226_202902-min.jpg
    574.6 KB · Görüntüleme: 18
  • IMG_20221226_202914-min.jpg
    IMG_20221226_202914-min.jpg
    557.5 KB · Görüntüleme: 18
sizin durum titreme değil kaldırma gibi. Muhtemelen incitti kanadını ya da anlık canını acıtan bir şey var.
İnşallah böyledir hocam hasta olmasın da☹️
kuş ve dışkıdaki bozulma devam ederse yarın tekrar yazınız
Hocam kuşum yemek yiyor halsiz değil fakat hala uçamıyor. Her veteriner de kuştan anlamıyor kuş veterinere götüreceğim ama yolda üşütürse diye korkuyorum üşümeden nasıl gider bu kuş ya özel aracım yok kuşçu veteriner uzak :(

kanat normal değil, büyuk ihtimal sorun bundan kaynaklı

ancak daha ciddi bir enfeksiyonel durum kaynaklı olmasindansa tüy nedeniyle olması daha iyidir
Hocam kuştan anlayan bir veteriner buldum röntgen çekiliyor fakat bana çok uzak 1 buçuk saat diyebilirim bi de indi bindi de yapacağım kuşum u nasıl götürebilirim üşümemesi için

Hocam kuştan anlayan bir veteriner buldum röntgen çekiliyor fakat bana çok uzak 1 buçuk saat diyebilirim bi de indi bindi de yapacağım kuşum u nasıl götürebilirim üşümemesi için

ankaradaki hava durumunu bilmiyorum maalesef. ancak küçük bi kafesi hava alacak şekilde streç filmle sarabilirsiniz

Bugün hava iyi gibi aslında. Küçük bir kutu ve altına serpişmiş talaş ile götürmek en güvenlisi. Ben ek olarak bir atkıya sarıp (hava delikleri açıyorum) , bez el çantasına koyup götürüyorum.

Bugün hava iyi gibi aslında. Küçük bir kutu ve altına serpişmiş talaş ile götürmek en güvenlisi. Ben ek olarak bir atkıya sarıp (hava delikleri açıyorum) , bez el çantasına koyup götürüyorum.
Hocam Ankara biraz soğuk kutu ya koymaya korkuyorum nedense bir de otobüs de camlardan korur mu. Streçli kafesle mi götürsem kutuyla mı