Kuşum yavrusunu beslemiyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan kanaryam
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

kanaryam

iyikus.com Üyesi
merhaba, kanaryamın yavrusu dün akşam saatlerinde 18.30-19.00 gibi çıktı. o saatten beri şu an saat 15.09 beslemiyor. yavruyu ne zaman görsem kursağı hep boş. kanaryamın ilk yavrusu, tecrübesiz olabilir ama bu kadar mı tecrübesiz ben anlayamadım. bundan önce de başka kanaryamın yavruları oldu ama o, yavrusu yumurtadan çıkınca maksimum 2 saat beslememiştir. sonrasında ise hiç durmadan beslemişti. yavru için gerçekten üzülüyorum sürekli ağzı havada, annesi başına geliyor bakıyor bakıyor ve başka yumurtaları olduğu için üzerinde yatmaya devam ediyor. bir kere bile beslerken görmedim. ne yapacağım? lütfen bana yardımcı olun:(

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
İlk kulukcada maalesef bu durumlar gözlemlenir ilk yavru olmasada diğer yavruları beslemeyr başlayabilir
Ölmemesi için siz besleyebilirsiniz
Yumurta maması yaparak

Merhaba aramıza hoşgeldiniz 🙂
İlk kulukcada maalesef bu durumlar gözlemlenir ilk yavru olmasada diğer yavruları beslemeyr başlayabilir
Ölmemesi için siz besleyebilirsiniz
Yumurta maması yaparak
teşekkür ederim.😊
evet maalesef dayanamadım biraz önce ben besledim bir çubuk yardımıyla. besleme aparatı ile zarar vermekten korkuyorum. kaç saatte bir beslemeliyim peki?

teşekkür ederim.😊
evet maalesef dayanamadım biraz önce ben besledim bir çubuk yardımıyla. besleme aparatı ile zarar vermekten korkuyorum. kaç saatte bir beslemeliyim peki?
Yeni doğan yavrular çabuk acikir 45 dk bir besleye bilirsiniz siz beslediğiniz için kursağı hava dolabilir elinizde yavaşça kursaga bastırarak havayı alabilirsiniz

Besleyerek iyi yapmışsınız hocam.. Umarım davranışını düzeltir
hiç umudum yok. yumurtalar olmasa belki yuvaya uğramaz bile öyle bir tavrı var. umarım ikinci yavru çıkınca beslemesi gerektiğini idrak eder. benim asıl korktuğum şey ben beslerken görmeli mi? çünkü o zaman iyice boşverir diye korkuyorum. annesini nereye kapatacağımı şaşırıyorum. yanlış mı yapıyorum? görse de bir şey olmaz mı?

Yeni doğan yavrular çabuk acikir 45 dk bir besleye bilirsiniz siz beslediğiniz için kursağı hava dolabilir elinizde yavaşça kursaga bastırarak havayı alabilirsiniz
teşekkür ediyorum. minik yavrunun da nasıl kursağındakş havayı boşaltırım bilemiyorum.😔 umarım birkaç günümüz böyle geçer de annesi beslemeye başlar.

Kursak hava boşaltması biraz tecrübe istiyor. Kursağın alta yakın kısımlarına minik bir sivilce sıkarmış gibi az bir basın uyguluyorsunuz. Bu esnada gagasının açık olmasına veya biraz ayırmaya özen göstermekte yarar var. Bazı anneler sorun yapsa da genelde siz onu beslerken görmesinde sakınca olmaz. Kuşunuzun karakterini bilmediğimden net bir cevap veremiyorum :(

Kursak hava boşaltması biraz tecrübe istiyor. Kursağın alta yakın kısımlarına minik bir sivilce sıkarmış gibi az bir basın uyguluyorsunuz. Bu esnada gagasının açık olmasına veya biraz ayırmaya özen göstermekte yarar var. Bazı anneler sorun yapsa da genelde siz onu beslerken görmesinde sakınca olmaz. Kuşunuzun karakterini bilmediğimden net bir cevap veremiyorum :(
yani parmağımı kursağında aşağıdan ağzına doğru hafif hafif bastırarak masaj yapar gibi mi yapmalıyım hocam? şu an herhangi bir şişlik yok. kursak şişliğinin de nasıl göründüğünü bilemiyorum açıkçası, hava boşlukları görünür mü kursağında hava birikse?

O çok minik bir hava hocam, kendisi genelde çıkartır bir miktarını. Kimi zaman mantar hastalıkları veya acemi beslenmede şişme oluyor. Alttan birazcık yukarı doğru sıvazlamak genelde yetiyor. Ancak şuan ihtiyacınız yok. Hava oranı mama oranından yoğun fazla hale gelirse eğer yapılabilir.

O çok minik bir hava hocam, kendisi genelde çıkartır bir miktarını. Kimi zaman mantar hastalıkları veya acemi beslenmede şişme oluyor. Alttan birazcık yukarı doğru sıvazlamak genelde yetiyor. Ancak şuan ihtiyacınız yok. Hava oranı mama oranından yoğun fazla hale gelirse eğer yapılabilir.
tamamdır hocam, cevabınız için çok teşekkür ediyorum. 🙏🏻