Kuşuma düzgün bir kafes yapacağız

GüzelKuş

Veteran
Kuşuma basit ve küçük bi kafes almıştık değiştirip pirinç kafes alacaktık daha sonra babam ben kendim ona özel yaparım deyince vazgeçtik kafesinde pek eşya yok sizce neler almalıyız ?

İçinde bulunanlar 2 adet normal tünek, 1 adet aynasız boncuklu asma tünek, suluk yemlik, kireçsiz gaga taşı.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20200927-163417.png
    Screenshot_20200927-163417.png
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
Oyla 0
Daha bitmedi ama bu boyut yeterli olur mu?
Bu boyut yeterli değil, muhabbet kuşu kafeslerinde önemli olan şey kafesin uzunluğu ve genişliğidir (enidir). Muhabbet kuşlarının yüksekliği az olduğu için kafeslerde dikey uzunluk (yükseklik) çok önemli değildir. En ufak kafesin ölçüleri sırayla uzunluk, genişlik (en) ve yükseklik olmak üzere 45x30x20 olmalıdır. Daha ufak ölçülerde bir kafes yeterli olmaz.

Oyla 1
Bu boyut yeterli değil, muhabbet kuşu kafeslerinde önemli olan şey kafesin uzunluğu ve genişliğidir (enidir). Muhabbet kuşlarının yüksekliği az olduğu için kafeslerde dikey uzunluk (yükseklik) çok önemli değildir. En ufak kafesin ölçüleri sırayla uzunluk, genişlik (en) ve yükseklik olmak üzere 45x30x20 olmalıdır. Daha ufak ölçülerde bir kafes yeterli olmaz.
Tamam bunu marongoza tekrardan söyleyeyim teşekkürler

Oyla 0
Daha mı uygun oldu fiyat olarak bilmiyorum ama tahta pek uzun ömürlü olmaz muhabbetler için. Çok kemiren kuşlar. Kanarya ve finche daha uygun olurdu ama ölçüler dışında güzel görünüyor yinede.
Ayrıca tahta kafeslerin temizlik işleri daha zordur, parazit tutma olasılığı da yüksektir ama bir kere olmuş. Kullansın kullanabildiği yere kadar. Valla imkanım olsa çekerim altıma bir Hagen Vision kafes; temizlemesi kolay, kullanışlı, zarif ve daha sayamayacağımız kadar güzel özellikleri var ama bir kafese 550 lira verecek kadar zengin değilim. Şu anda kullandığım kafes 60x40x35 boyutlarında bir kafes, nikel kaplamalı güzel bir kafes. 100 TL’ye aldım 3 ay önce. İçinde bir çift kuş besliyorum, çok memnunum. Doğanay abinin tavsiyesiyle almıştım. Çok büyük hangar gibi kafes, salonumuzun baş köşesinde duruyor. Ben memnunum. Kafes alma arayışında olan arkadaşlar için kullandığım kafesin fotoğrafını paylaşayım, almak isteyenlere öneririm. Bu kafes hakkında inceleme de yazarım yakında, iyi aklıma geldi. Bana da konu çıktı.1D27590C-5A09-495A-B67A-81A5A93829E6.png

Son düzenleme:
Oyla 1
Ahsap araliklari çok fazla. Bir miktarda aralarin daraltılması lazım.
Kanarya, ispinoz için daha uygun bu model kafesler ama muhabbet kuşuna olmaz. 2 günde kemirir, nereye kaçtı dersiniz

Oyla 0