Kuşuma eş almalı mıyım?

Mehmet5656

iyikus.com Üyesi
Arkadaşlar 7 aylık bir dişi muhabbet kuşum var. Son zamanlarda dışarı çıktığında hep aynanın yanına gidiyor ve sürekli orada zaman geçirmek istiyor. Kendi yansımasına kızıyor,ötüyor. Ne yapmalıyım sizce bir eş almalı mıyım?

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Arkadaşlar 7 aylık bir dişi muhabbet kuşum var. Son zamanlarda dışarı çıktığında hep aynanın yanına gidiyor ve sürekli orada zaman geçirmek istiyor. Kendi yansımasına kızıyor,ötüyor. Ne yapmalıyım sizce bir eş almalı mıyım?
Öncelikle aynayı kaldırmanızi öneririm
Eş alma konusunada ise tamamen sizin tercihiniz 1 yaşını aşkın bir erkek muhabbet kuşu uygun olur ama gelir gelmez hemen aynı kafese koymayın
Şuan kafesin efendisi 7 aylık dişiniz
Erkeğin işi çok zor olur bu süreçte

Mehmet5656

iyikus.com Üyesi
Öncelikle aynayı kaldırmanızi öneririm
Eş alma konusunada ise tamamen sizin tercihiniz 1 yaşını aşkın bir erkek muhabbet kuşu uygun olur ama gelir gelmez hemen aynı kafese koymayın
Şuan kafesin efendisi 7 aylık dişiniz
Erkeğin işi çok zor olur bu süreçte
Ayna sabit bir ayna. Sökebileceğimiz bir ayna değil ve kiracıyız malesef.böyle yapmıyordu hiç son bikaç haftadır bu davranışı sergiliyor. Yeterince büyük mü kuşum eş için

İpek.s 

Yönetici
Moderatör
Ayna sabit bir ayna. Sökebileceğimiz bir ayna değil ve kiracıyız malesef.böyle yapmıyordu hiç son bikaç haftadır bu davranışı sergiliyor. Yeterince büyük mü kuşum eş için
Anladım ben kafesinde ayna var sandım
Yeterince büyük bence resmini görebilirmiyim ? 7 aylık eş almak için Uygun

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Henüz eş için erken ancak ilerleyen süreçte bir arkadaş almanızı tavsiye ederim. Kuş dışarı salındığında farklı bir odada zaman geçirmeniz daha sağlıklı olacaktır ya da aynanın üzerini örtmelisiniz.

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Şuan bile alabilirsiniz. Yeni gelen kuşun ortama alışması uzun sürecektir. Acelesi yok derseniz dişi kuşunuz Aralık gibi hazır olacaktır