Kuşuma nasıl kilo aldırabilirim?

aysenurk

Forum Sakini
Önceki konumda bahsettiğim gibi kuşum hasta. Mantar olduğunu düşündüm ve mikostatin aldım bugün. Daldarı harici yeme pek yanaşmıyor. Ağzının kenarında ufak bir yara var. Göğüs kemiği belirginleşmiş epey ama yara açacak kadar değil. Acilen nasıl kilo aldırabilirim? Evde aspur ve daldarı var. Sürekli bu ikisiyle mi besleme yapmam gerekir?

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Merhaba, bu ikisi hızlı ağırlaşmasını sağlamaz. Ek olarak pelet yem, yumuşak gıdalar (yumurta maması gibi) hazırlayıp sunmak lazım

Doğanay Y. 

Yönetici
iyikus.com Yetkilisi
Pelet yem zor alıştırılıyor. İnceler misiniz?

Kuş Anasıı 

Yönetici
Moderatör
Denk gelmişken bu konuda sormak istedim. Bizimkilere bugün yavaştan pelet yem başladım, tek verince de yemeye çalışıyorlar sevdiler de ama normal yem gibi kırmaya çalışıyorlar sürekli normal olarak. Normal yemle karıştırıp verdim bugün. Acaba tahminen ne zaman kırılmaması gerektiğini anlarlar ?

Melike Gül 

Yönetici
Moderatör
Önceki konumda bahsettiğim gibi kuşum hasta. Mantar olduğunu düşündüm ve mikostatin aldım bugün. Daldarı harici yeme pek yanaşmıyor. Ağzının kenarında ufak bir yara var. Göğüs kemiği belirginleşmiş epey ama yara açacak kadar değil. Acilen nasıl kilo aldırabilirim? Evde aspur ve daldarı var. Sürekli bu ikisiyle mi besleme yapmam gerekir?
Merhabalar bir önceki konunuzu yarım bırakmışsınız. Bir önceki konunuzda kuşunuzun hasta olduğunu ve veterinerin antibiyotik verdiğini söylemiştiniz Belki de hastalığı yüzünden zayıflıyor.
kafes tabanındaki dışkıların net fotolarını ve kuşun min 15 sn. videosunu paylaşmanız iyi olur.

videoyu youtube ya da streamable.com üzerinden paylaşabilirsiniz

kuşun gagasının net fotolarını da paylaşabilirmisiniz

kremler ağız içine sürülmez

veterinerin verdiği antibiyotiği kaç gün ve ne şekilde verdiniz? antibiyotik su gibi renksizmiydi?

bunların hepsini tek seferde ve eksiksiz yanıtlayabilirseniz iyi olur
Bu sorulara yanıt verirseniz daha iyi olur. Çünkü eğer hasta olduğu için zayıflıyorsa ilk önce bu sorunu çözmelisiniz. Sağlıklı bir şekilde de kilo alırsa çok daha iyi olur

aysenurk

Forum Sakini
Merhabalar bir önceki konunuzu yarım bırakmışsınız. Bir önceki konunuzda kuşunuzun hasta olduğunu ve veterinerin antibiyotik verdiğini söylemiştiniz Belki de hastalığı yüzünden zayıflıyor.

Bu sorulara yanıt verirseniz daha iyi olur. Çünkü eğer hasta olduğu için zayıflıyorsa ilk önce bu sorunu çözmelisiniz. Sağlıklı bir şekilde de kilo alırsa çok daha iyi olur